פסיכומטרי

שאלות נפוצות שאלות נפוצות  חפש בפורום   לוח שנה   רישום משתמש חדש רישום משתמש חדש  התחבר [משתמש קיים] התחבר [משתמש קיים]

קצת לפני הבחינה- במה כדאי להשקיע?

הגב למאמר הגב למאמר
מחבר
  נושא חפש נושא חפש  אפשרויות הודעה אפשרויות הודעה
יעל מ6 הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש

מצב מקוון: מנותק
מאמרים: 25
  ציטוט יעל מ6 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה נושא: קצת לפני הבחינה- במה כדאי להשקיע?
    פורסם: 30/אוגוסט/2010 ב- 12:59
צוות פסיכו שלום.. בעבר התייעצתי כאן ואני רוצה לשאול שוב...

אני חושבת שקראתי את זה פה- משהו בדבר החכמה להשקיע את רוב המאמץ בחלק שחשוב באמת בבחינה...
השאלה שלי היא כזו:

עשיתי ביום שישי סימולציה של אפריל האחרון, וקיבלתי 653 בערך...
מילולי 55/60 שאלות [שעניתי נכון]
כמותי 34/50
אנגלית 48/54

כמו שאפשר לראות, הנק' החלשה שלי היא בכמותית.
במילולית אני די מסתדרת חוץ מהפ.ט.ל שקצת קשים [למרות שלמרבה ההפתעה בסימולציה היה הרבה יורת קל מספרי הלימוד]
באנגלית, חוץ מזה שדי התעצלתי ללמוד את המיליםאני ב"ה מסתדרת,
אבל הכמותית.. למדתי מזמן את חוקי הגיאומטריה וזה עוד בסדר. גם עם רוב הבעיות אני מסתדרת. הבעיה שלי היא כזו:
בעיות צירופים והסתברות, שאני פשוט לא מבינה. למדתי מהספר של לחמן וגם מהאתר וזה לא נכנס לראש שלי...
וגם אי שוויונות ערך מוחלט וזוגיים שאני לא ממש מצליחה לזכור.. [החומר מהבגרות כבר נשכח]...
אני גם לא מצליחה לזכור את הטריקים שלכם בגיאומטריה שמופיעים בפסיכוכיס [כל הפרופרציות בין השטחים המסומנים וכד'].
וגם- הזמן בכמותית קצת קצר לי.... אני לא ממש מספיקה.
אה, שכחתי לציין שאני לומדת לבד [בעיקר מהערכה של לחמן מלפני שנתיים ויש לי גם ספרים של היי קיו]
בקיצור. מכיוון ותכלס נותרו עוד שבועיים וחצי של ללמוד,
במה כדאי לי להשקיע הכי הרבה?
[כי בסופו של דבר, יש בסה"כ 1-2 הסתברות צירופים וכו' בבחינה...]
[על אותו העיקרון של להשקיע הרבה במה שמופיע הרבה בבחינה].
איך כדאי לי לחלק את הזמן וכמה שעות להמשיך ללמוד כל יום בערך...? עוד כמה סימולציות כדאי לעשות? [מאז שהתחלתי ללמוד עשיתי רק 2].
[הציון בסימולציה האחרונה הוא זה שאני צירכה בבחינה כנראה.. למרות שאני יודעת שאני מסוגלת ליותר אבל אין עכשיו אפשרות וזמן להשלים....]

אשמח לתשובות מנחות מכיוון וחוץ ממכם אין לי עוד איזה מורה להתייעץ איתו.. :)
תודה רבה רבה!!!! SmileSmileSmile
יעל
לתחילת העמוד
אלעד שווייצר (פסיכו) הצג רשימה נפתחת
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

כתובת: תל אביב
מאמרים: 18183
  ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 30/אוגוסט/2010 ב- 13:33
היי יעל,

לפי תאור מצבך ובזמן שנשאר, הייתי ממליץ לך בעיקר לפתור פרקי כמותי כדי ללמוד כיצד לנהל את הזמן טוב יותר.
לגבי הידע - את תמשיכי להשתפר פה ושם מתוך הסימולציות ופרקי הבחינה, אך לא נראה לי שיש נושא ספציפי שכדאי להתמקד בו והוא זה שיעשה את השינוי.

אם תתרגלי ניהול זמן נכון במהלך הפרק, יכול להיות שתספיקי לפתור עוד 2-5 שאלות בכל פרק ובמקביל תסגרי עוד כמה "חורים" בידע תוך כדי.

הדרך הנכונה לפתור את הבחינה היא לא להתעכב על אף שאלה!
החוכמה היא לנסות לזהות מראש אילו שאלות יש להן פוטנציאל לעכב אותך או לסבך אותך, ולדלג עליהן מיד ולא רק לאחר דקה של הסתבכות.

הרעיון הוא כזה -
אם אני פותר רק את השאלות שקלות לי, אני כנראה אפתור אותן בפחות מדקה לשאלה, ולכן בסוף ישארו לי מספר שאלות עם יותר מדקה לשאלה - בצורה הזו אני ניגש אליהן פחות לחוץ, ויש לי יותר זמן לפתור אותן.

לדוגמה -
נניח (פחות או יותר לפי המצב שלך) שאת פותרת 15 שאלות בפרק כמותי בלי בעיות מיוחדות.
אם תלמדי לזהות את השאלות הללו תוך כדי הפרק, תוכלי לפתור אותן בערך ב-10 דקות.
זה משאיר לך עוד 15 דקות ל-10 השאלות שנותרו.
אם תחליטי להתמקד רק ב-5 מתוכן - יש לך 3 דקות (!) לשאלה, ואת ה-5 האחרות תנחשי, כבר עלית ל-20-21 תשובות נכונות בפרק לעומת 17 שיש לך כרגע.
אם תחליטי להתמקד ב-7-8 מתוכן, יש לך 2 דקות לשאלה ואת יכולה להגיע ל-22-23 תשובות בפרק.

פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
יעל מ6 הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש

מאמרים: 25
  ציטוט יעל מ6 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 30/אוגוסט/2010 ב- 14:06
תודה רבה!!
לא חשבתי על הצורה הזו של ניהול זמן וזה נשמע ממש חכם...
ננסה ונצליח בעזרת ה' :-)
שוב תודה רבה!! Smile
לתחילת העמוד
אתי א הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש
צלמית

כתובת: נתניה
מאמרים: 2
  ציטוט אתי א ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 21/פברואר/2013 ב- 13:50
שלום צוות פסיכו , אני דיי מתוסכלת כי אני לא מצליחה להשיג ציון שעובר את ה500 בסימולציות אני מגיעה לבחינה ואני לא זוכרת כלום הצד הממש חלש שלי זה כמותי כי פשוט לא מצליחה להבין את החומר בכמותי אשמח אם תאמרו לי אם עדיף לי להתמקד בעברית ואנגלית ופחות לכמותנו ולפחות בהם להוציא את המקסימום ממש מקווה שתצליחו להאיר את עיני תודה רבה
לתחילת העמוד
אלעד שווייצר (פסיכו) הצג רשימה נפתחת
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

כתובת: תל אביב
מאמרים: 18183
  ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 21/פברואר/2013 ב- 22:13
היי אתי, קשה לענות לך באופן מקצועי ורציני בלי לדעת כלום.
כדי לענות על שאלה כזו צריך להכיר אותך יותר לעומק, את היכולות שלך, את המצב שלך בסימולציות - כמה שאלות (ואילו) את פותרת נכון בכל פרק ובמה את טועה וכו'.
פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
 הגב למאמר הגב למאמר

קפוץ לפורום הרשאות פורום הצג רשימה נפתחת

דף זה נוצר ב .203 שניות.
  Copyright © 2007 Psycho.co.il All rights reserved.