פסיכומטרי

שאלות נפוצות שאלות נפוצות  חפש בפורום   לוח שנה   רישום משתמש חדש רישום משתמש חדש  התחבר [משתמש קיים] התחבר [משתמש קיים]

כלכלה

הגב למאמר הגב למאמר הדף  12>
מחבר
  נושא חפש נושא חפש  אפשרויות הודעה אפשרויות הודעה
mathg הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

מצב מקוון: מנותק
מאמרים: 150
  ציטוט mathg ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה נושא: כלכלה
    פורסם: 23/ספטמבר/2010 ב- 18:10
שלום,
ממוצע הבגרויות שלי הוא כ 106, כרגע אני מחכה לציון הפסיכומטרי...
אני מעוניין ללמוד כלכלה באחת האוניברסיטאות, ויש לי מספר שאלות:
1. האם כדאי ללמוד רק כלכלה או שעדיף לשלב זאת עם מנהל עסקים או חשבונאות?
כמו כן איזה מבין שלושת האפשרויות:
כלכלה
כלכלה ומנהל עסקים
כלכלה וחשבונאות
יהיה הכי קל למצוא עבודה לאחר הלימודים?, כמו כן איזה מבין שלושת האפשרויות מציע את גוון העבודות הרב ביותר(הכי הרבה סוגי עבודה)?

יש לציין שאני מעוניין ללמוד לתואר שני.

לגבי שאלות 2 ו3 אשמח, אם אפשר, התייחסות לשלושת האפשרויות...

2.מבין האוניברסיטאות: תל אביב, בן גוריון, בר אילן והעברית איפה הכי כדאי ללמוד?(מה המקום הראשון, השני, השלישי והרביעי מבניהם).

3. מבין האוניברסיטאות הנ"ל איפה הכי קשה להתקבל, מה המקום השני, השלישי והרביעי(בהתאם לממוצע הבגרויות שלי והפסיכומטרי הנדרש בכל אחד מהם)?

4. בתיכון אני הרחבתי שלוש מקצועות:
פיזיקה 5 יח"ל-קיבלתי 94
ניהול הייצור 5 יח"ל-96
ניהול התפעול 5 יח"ל-96

אני יודע שבחישוב ממוצע הבגרויות פיזיקה וניהול הייצור מקבלים בונוס, האם גם ניהול התפעול מקבל בונוס?

אמנם די הרבה שאלות....אך אשמח לעזרה...

תודה מראש לכל העוזרים,

נערך ע"י mathg - 23/ספטמבר/2010 ב- 18:12
לתחילת העמוד
amir_e16 הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

מאמרים: 121
  ציטוט amir_e16 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 23/ספטמבר/2010 ב- 21:58
חחחחח איזה צירוף מקרים מוזר. לפני יומיים קיבלתי תשובה חיובית מוועדת הקבלה של הצבא שהתקבלתי לעתודה.. התקבלתי לכלכלה וחשבונאות. ובמידה ואני לא אתחרט, אני אתחיל ללמוד ב-17/10.
לפי דעתי, כלכלה וחשבונאות זו האופציה הטובה ביותר מבין מה שהזכרת.
אם תבחר לשלב את כלכלה עם מנהל עסקים יהיה לך לדעתי יותר בעיה למצוא עבודה. כי מנהל עסקים זה מקצוע פחות מוגדר ופחות יודעים איפה תשתלב איתו מאשר חשבונאות אבל עם זאת, החיסרון הוא גם יתרון, כי מנהל עסקים יכול לעזור לך במגוון נושאים יותר מאשר חשבונאות - שלמקצוע הזה יש נישה מוגדרת יותר. אבל חשבונאות בד"כ זו עבודה בטוחה.
הרמה הכי טובה: אוניברסיטת תל אביב
הכי קשה להתקבל : אוניברסיטת תל אביב.
לגבי שאר האוניברסיטאות - הדעות חלוקות לפי דעתי ( העברית ובר אילן שני ושלישי - לאו דווקא בסדר הזה) בן גוריון רביעית.
מה שכתבתי למעל זה הדעה שלי לגבי הרמה - כי חקרתי את הנושא.  לגבי הקושי בקבלה - לבן גוריון אם אני לא טועה הכי קל להתקבל ואני לא סגור לגבי בר אילן והעברית.
לגבי שאלה 4, אין לי מושג.
לתחילת העמוד
amir_e16 הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

ציטוט amir_e16 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 23/ספטמבר/2010 ב- 21:59
ובהנחה שיהיה לך פסיכומטרי מעל 670-680 אז לא נראלי שתהיה לך בעיה להתקבל לאף אוניברסיטה.
לתחילת העמוד
mathg הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

ציטוט mathg ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 24/ספטמבר/2010 ב- 08:50
שלום amir,
ותודה על התגובה...

גם אני די חקרתי את הנושא באתרים של האוניברסיטאות, ועל פי מה שראיתי סף הקבלה לכלכלה וחשבונאות הוא הגבוה ביותר,
שים לב לקישור הבא:
http://cmsprod.bgu.ac.il/Units/kiosk/candidate/chances/ruach.htm
הטבלה מראה את סף הקבלה לאוניברסיטת בן גוריון לכלכלה וחשבונאות, הסכם הכמותי הנדרש הוא 680, ואותו עברתי די בקלות...
אך שים לב שהם מבקשים בנוסף פסיכומטרי של 690 לפחות...הגיוני??

כך שעל פי הנתון הנ"ל סף הקבלה לתל אביב וגם לבן גוריון הוא בערך אותו דבר, וכמובן שעדיף את תל אביב...
בנוגע לפסיכומטרי לכלכלה וחשבונאות, רשמת שיספיק ציון של 670-680 לתל אביב, אך לפי האתר שלהם הרף לחשבונאות גבוה יותר...יכול להיות ששילוב של כלכלה וחשבונאות נמוך מחשבונאות בנפרד?

יש לציין, שעל פי התרשמותי מהפסיכומטרי האחרון, אין לי ציון של 680-690, יותר בכיוון של ה650, לדעתי...(למרות שהמבחן הוא מבחן יחסי, אז אני עדיין אופטימי...)

לדוגמה, אם קיבלתי 650 בפסיכומטרי לדעתך עדיך לי ללמוד כלכלה בלבד באוניברסיטת תל אביב, כלומר האם לימוד של כלכלה בלבד, ללא שילוב עם חשבונאות או מנהל עסקים יאפשר לי למצוא עבודה בשוק...

נ.ב- אם מדברים על צירוף מקרים...גם אני מתגייס ב17/10, בחודש הבא...(אני לא עושה עתודה...)
לתחילת העמוד
mathg הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

ציטוט mathg ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 24/ספטמבר/2010 ב- 09:06
למנהל הפורום- אלעד...שלום!
לאחר שנברתי קצת בהיסטורית בפורום, הבנתי שלמדת את התחום הנ"ל...
אשמח לקבל את דעתך ועצותיך בנוסף....
לתחילת העמוד
mathg הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

ציטוט mathg ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 25/ספטמבר/2010 ב- 19:23
הנושא די חשוב לי...
אשמח לתשובות ועצות נוספות...

תודה מראש,
לתחילת העמוד
אלעד שווייצר (פסיכו) הצג רשימה נפתחת
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

כתובת: תל אביב
מאמרים: 18183
  ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 25/ספטמבר/2010 ב- 21:27
אם אתה חזק בתחום הריאלי, כדאי לשקול מהנדס תעשיה וניהול במקום ניהול וכלכלה.
נראה לי שיהיה קל יותר למצוא עבודה כמהנדס, וגם השכר יהיה גבוה יותר.

באופן אישי אני לא אוהב את תחום הכלכלה (ואל תשאל איך הגעתי ללמוד את זה), אבל זו כבר נטייה של כל אחד ואחד.

פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
mathg הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

ציטוט mathg ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 26/ספטמבר/2010 ב- 08:22
תודה על התגובה,
אני מעוניין ללמוד תואר בכלכלה, וזו מפני שבתואר השני אני מעוניין להתמחות בתורת המשחקים- תחום שאהוב עליי במיוחד!!!

בכל אופן, המגמה שהרחבתי בתיכון הייתה תעשייה וניהול- 15 יח"ל.
כמו כן הפסיכומטרי הדרוש לתחום הנ"ל באוניברסיטת תל אביב(שבה הרף הכי גבוה מבין שאר האוניברסיטאות) הוא 660, כך שאני לא חושב שתהיה לי בעיה להתקבל...
נשאלת השאלה, האם מבין כל תחומי ההנדסה, הנדסת תעשייה וניהול היא המומלצת ביותר? והאם הכי קל למצוא עבודה עם הנדסת תעשייה וניהול מבין שאר תחומי ההנדסה?

נערך ע"י mathg - 26/ספטמבר/2010 ב- 08:23
לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 26/ספטמבר/2010 ב- 12:57
השאלה היא האם אתה רוצה לעבוד בתחומי הדנסה אחרים כמו הנדסת חשמל או הנדסת תוכנה?
הצעתי את תעשיה וניהול כי זה מה שהתעניינת לגביו (מנהל עסקים)

פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
mathg הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

ציטוט mathg ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 26/ספטמבר/2010 ב- 13:27
בנוסף לכלכלה ומנהל עסקים, אני מתעניין, ואוהב, גם פיסיקה.
אנוכי יודע שיש קשר בין פיסיקה להנדסת חשמל ואלקטרוניקה, עד כמה הקשר הזה, של מעורבות פיסיקה בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה, בא לידי ביטוי במהלך הלימודים אינני יודע...
כך שלמידת הנדסת חשמל ואלקטרוניקה היא גם אופציה בשבילי.

נשאלת השאלה האם תואר בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה איכותי יותר ומבוקש יותר בשוק מאשר תואר בהנדסת תעשייה וניהול?
וכן האם האוניברסיטה הטובה ביותר ללימודי הנדסה היא אוניברסיטת תל אביב?
לתחילת העמוד
mathg הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

ציטוט mathg ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 26/ספטמבר/2010 ב- 13:44
שאלה נוספת שאשמח אם תוכל להשיב עלייה...
(מקווה שלא פוגעת בפרטיותך...)
רשמת, שלמרות שלמדת כלכלה אתה לא כל כך אוהב את התחום, אם ניתנה לך האפשרות ללמוד שוב מקצוע באוניברסיטה איזה תחום היית בוחר במקום הכלכלה ובאיזו אוניברסיטה הייתה בוחר ללמוד?

תודה רבה על העזרה,
לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 26/ספטמבר/2010 ב- 14:02
מה שאני הייתי בוחר לא אמור להשפיע עליך.
אם היתה לי אפשרות, לא הייתי הולך ללמוד כלל. אבל ההחלטה הזו כמובן מורכבת מהרבה סיבות שרלוונטיות רק לי ולהחלטה שלי, ולא קשורות לאנשים אחרים.
פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
mathg הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

ציטוט mathg ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 26/ספטמבר/2010 ב- 14:18
הבנתי...
ובנוגע לשאלות שבהודעה קודם לכן...
לתחילת העמוד
amir_e16 הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

ציטוט amir_e16 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 26/ספטמבר/2010 ב- 19:27
הקשר בין פיזיקה להנדסת חשמל ולהנדסת אלקטרוניקה הוא עצום. כמעט כל השנתיים הראשונות מוקדשות לפיזיקה ( בני דודים שלי סיפרו לי על זה). פיזיקה זה חלק אינטגרלי מלימודי הנדסת חשמל והנדסת אלקטרוניקה. בנוסף, אם תבחר ללמוד הנדסת חשמל - לא תיקלע לקשיים במציאת עבודה כרגע - כי זה בין המקצועות הכי מבוקשים בשוק, אבל השוק הוא הפכפך והכול יכול להשתנות.
בלי שום ספק, הטכניון הוא המקום הטוב ביותר ללימודי הנדסות למיניהם ( חשמל, אלקטורניקה, מכונות ).
לתחילת העמוד
mathg הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

ציטוט mathg ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 26/ספטמבר/2010 ב- 20:10
תודה על התשובה...
בהנחה שאני אוהב את שני התחומים, מה מומלץ יותר(מבחינת יכולת ההתקדמות) הנדסת חשמל ואלקטרוניקה או הנדסת תעשייה וניהול?
לתחילת העמוד
amir_e16 הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

ציטוט amir_e16 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 26/ספטמבר/2010 ב- 20:31
הנדסת חשמל נחשב למקצוע ממש אבל ממש קשה ( הכי קשה בתחום ההנדסה בלי שום ספק - אפילו יש כאלה שמדרגים אותו ברמת הקושי מעל רפואה) - מצפות לך שנים של קריעת תחת שלא דמיינת לעצמך. גם בשאר מקצועות ההנדסה לא יהיה לך קל. אבל אי אפשר להשוות את דרגת הקושי. כמובן שיש גם יחס שווה בין דרגת הקושי לבין הביקוש והשכר שיהיו לך לאחר שתסיים את התואר ( מבין השכר ההתחלתי של כלל המהנדסים - מהנדס חשמל נמצא בטופ )
בקיצור, תחקור קצת על שני התחומים, תראה למה אתה מתחבר יותר ותחליט בעצמך. לכל מקצוע יש יתרונות וחסרונות.
לתחילת העמוד
 הגב למאמר הגב למאמר הדף  12>

קפוץ לפורום הרשאות פורום הצג רשימה נפתחת

דף זה נוצר ב .234 שניות.
  Copyright © 2007 Psycho.co.il All rights reserved.