פסיכומטרי

שאלות נפוצות שאלות נפוצות  חפש בפורום   לוח שנה   רישום משתמש חדש רישום משתמש חדש  התחבר [משתמש קיים] התחבר [משתמש קיים]

שאלות בגיאומטריה

הגב למאמר הגב למאמר
מחבר
  נושא חפש נושא חפש  אפשרויות הודעה אפשרויות הודעה
tomkarni הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש

כתובת: הדר עם
מצב מקוון: מנותק
מאמרים: 2
  ציטוט tomkarni ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה נושא: שאלות בגיאומטריה
    פורסם: 08/נובמבר/2010 ב- 20:37
שלום, יש לי שתי שאלות מספר פסיכו הכמותי שאשמח אם תוכלו לעזור לי בהן.
ראשונה: שאלה מס' 1 בפרק דמיון.
לפי כל הסימנים יש כאן שני משולשים ישרי זוית דומים, מידות האחד 9,12,15 ומידות השני 3,4,5. ולכן DB=15+3=18. אבל בתשובות כתוב שניצבי המשולש הקטן הם 4,5, ולכן DB=15+5=20. מה קורה כאן?

שנייה: שאלה 24 בפרק מצולעים. השאלה שלי קצת מנג'סת, אני פשוט רוצה לברר מה קורה עם דבר כזה בבחינה.
השאלה: A הוא סכום הזוויות במצולע בעל 7 צלעות. B סכום הזוויות במצולע של 10 צלעות. ההפרש A-B שווה בערכו לסכום הזוויות של: 1) משולש, 2) מרובע, 3) מחומש, 4) אף תשובה איננה נכונה.
ובכן, מובן שההפרש B-A יוצא סכום הזויות במחומש. אבל ההפרש A-B (איי פחות בי) יוצא שלילי ולא סכום של שום זוויות. אם יש דבר כזה בבחינה פסיכומטרית, האם לא אמורים לסמן את (4)?

תודה!!!
-תם.Smile
לתחילת העמוד
impious הצג רשימה נפתחת
חבר מסור
חבר מסור

מצב מקוון: מנותק
מאמרים: 79
  ציטוט impious ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 09/נובמבר/2010 ב- 00:23
שאלה 1:
אוקיי, באופן יחסי, יש לך שני משולשים ישרי זוית עם יחס זהה של 3:4:5 רק שבאחד מהם הוכפלו כל הצלעות ב3, היחס נשאר.
במשולש ישר זוית, יש לך שני ניצבים ויתר. היתר הינה הצלע הארוכה ביותר במשולש ישר זוית. (לא משנה כמה תעוות בראש את המשולש, עדיין היתר יהיה הגדול ביותר)
לכן, אורכי היתרים שלנו הם 15 ו-5.

שאלה 2:
ההפרש בין A ל-B לא בהכרח אומר שA הוא פחות B או שB פחות A. הוא אומר שיש מרווח כלשהו ביניהן. המרווח תמיד חיובי.
אם סכום האחד הוא 5X180=900 והשני הוא 8X180 1440 הרי שההפרש ביניהן הוא 540.
תשובה 4 הייתה יכולה להיות אפשרית אילו המספר שקיבלת אינו זהה לאף אחת מהתשובות האחרות. זה שיוצא לך מספר שלילי אתה צריך להבין לבד שמדובר בהפרש שאמור לספק לך סכום זוויות של מצולע כלשהו. לא ישאלו אותך אותך על מספר שלילי לאיזו צורה הוא מתאים. אין בזה היגיון. (וכל הפסיכומטרי הזה מה זה הגיוני ;))

נערך ע"י impious - 09/נובמבר/2010 ב- 00:24
לתחילת העמוד
 הגב למאמר הגב למאמר

קפוץ לפורום הרשאות פורום הצג רשימה נפתחת

דף זה נוצר ב .171 שניות.
  Copyright © 2007 Psycho.co.il All rights reserved.