פסיכומטרי

שאלות נפוצות שאלות נפוצות  חפש בפורום   לוח שנה   רישום משתמש חדש רישום משתמש חדש  התחבר [משתמש קיים] התחבר [משתמש קיים]

סיימתי את החומר. הגיוני?

הגב למאמר הגב למאמר
מחבר
  נושא חפש נושא חפש  אפשרויות הודעה אפשרויות הודעה
nati1986 הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

כתובת: אשקלון
מצב מקוון: מנותק
מאמרים: 395
  ציטוט nati1986 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה נושא: סיימתי את החומר. הגיוני?
    פורסם: 14/אוגוסט/2011 ב- 00:06
שלום לכולם

הגיוני שסיימתי כבר את החומר? (התחלתי לפני חודש וחצי )

אם כן רציתי לדעת במה עלי להתמקד? אני יודע שזה פרטני לכל אדם ואדם והחולשות שלו בכל נושא ונושא
אך תמיד יש את הנושאים שכולם מתקשים בהם. ורציתי לדעת על מה כדאי לתת יותר דגש בחזרה שלי על הלימודים

תודה לכולם.
לתחילת העמוד
אלעד שווייצר (פסיכו) הצג רשימה נפתחת
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

כתובת: תל אביב
מאמרים: 18183
  ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 14/אוגוסט/2011 ב- 11:00
הגיוני מאוד שסיימת את החומר. זה לא כל כך הרבה כמו שזה נראה בהתחלה.

תתחיל מלעבור על הנושאים ולבדוק באיזה מהם אתה מרגיש פחות חזק, ולעבור על נושאיםאלה קצת יותר.
אחר כך אפשר להתחיל עם פרקי בחינה, ולבדוק איפה הטעויות, וגם להתחיל להתרגל קצת לזמנים ולניהול הזמן במהלך פתרון הפרק.
פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
nati1986 הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

ציטוט nati1986 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 14/אוגוסט/2011 ב- 14:44
אני עדיין מחפש את הקטע שאומרים "פסיכומטרי זה גיהנום" "אי אפשר ללמוד לבד לדבר הזה"
אם להיות כנים ולחזור קצת לימי התיכון, מתמטיקה ופיסיקה 5 יחידות היה בהחלט יותר אתגר מבחינת המחשבה.
הייתכן שאני אופטימי נורא  ונמצא כרגע באופוריה אלעד?
או שזה באמת המצב?

האם אני יושב תחת גפני ותחת תאנתי שלא כך המצב? (הייתי חייב.! )

לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 14/אוגוסט/2011 ב- 20:20
זה באמת המצב. כל עוד מדובר בציון 650-700, הסיפור לא כזה נורא אם יש לך רקע טוב.
כדי לקבל ציון גבוה יותר, כבר צריך חשיבה קצת יותר חריפה, וגם קצת מזל.
בציונים הגבוהים יותר מגיעים לכל השאלות היצירתיות יותר - "שאלות קצה" כמו שאנחנו קוראים להן.
שם נתקלים בשאלות שגם תלמידים חזקים לפעמים מגרדים את הראש. לא תמיד, אבל לפעמים.

בקיצור - למי שיש לו רקע חזק (ומתמטיקה ופיזיקה 5 זה חזק), הפסיכומטרי לא מסובך במיוחד, והמאבק הוא לגרד את הנקודות הנוספות כדי להתרחק כמה שיותר מה-700 (לכיוון הנכון כמובן)

פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
nati1986 הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

ציטוט nati1986 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 14/אוגוסט/2011 ב- 21:32
תשובתך גרמה לי לחשוב על שאלה אלעד.
אם הפסיכומטרי בא לדמות סיכוי הצלחה לתואר ראשון.
אז בעצם נוצר פה מצב של אי שוויון,תלמידים בעלי רקע חזק בריאלי ובאנגלית יכולים בקלות לעקוף את התלמידים שאין להם רקע כזה.
והלא הפסיכומטרי בא לתת מענה שווה לכל התלמידים באשר הם?

אז גם קורס הוא עוד גימיק ותו לא.אז הפסיכומטרי בעצם לא בא לבדוק רמת חשיבה או רמת הצלחה לתואר ראשון
הוא בעצם בודק למי יש רקע חזק במתמטיקה ובאנגלית.

אני צודק?
לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 15/אוגוסט/2011 ב- 00:44
בגדול, כן. הפסיכומטרי בודק למי יש רקע חזק במתמטיקה, בעברית ובאנגלית (האנגלית זה 20% מהציון).

אבל זה בדיוק העניין - מי שיש לו רקע חזק בנושאים האלה, באמת מצליח יותר באקדמיה. אין כאן אפליה - זה פשוט שיקוף של המצב הקיים. דרך אגב, בדרך כלל מי שחזק בכמותי חזק גם במילולי, ולהיפך. כל הטענות האלה של "אני לא טוב במתמטיקה" - מעטות הפעמים שהן באמת מחזיקות מים. בדרך כלל מי שלא טוב במתמטיקה גם לא טוב במילולי בפסיכומטרי.

ההזדמנות היא שווה, אבל הפסיכומטרי לא אמור לתת הזדמנות - הוא אמור לנבא הצלחה, וזו מתבססת לא מעט על הרקע של כל אחד.

הפסיכומטרי לא בא לתקן את האפליה. האפליה נוצרה לאורך שנים בבתי הספר - היסודיים והתיכוניים. מי שיש לו יותר כסף גר באזורים עם בתי ספר טובים יותר וקיבל יותר שיעורים פרטיים ובסופו של דבר גם הרקע שלו וציוני הבגרות שלו גבוהים יותר. אז נכון, קל לו יותר להיכנס לאקדמיה. אבל גם שם יהיה לו בדיוק אותו יתרון, והסיכוי שלו להצליח גדול יותר - כשאחרים יצטרכו לעבוד במקביל ללימודים כדי להתקיים, אצלו השכירות תשולם על ידי ההורים, שגם יתנו לו "משכורת, בזמן שהוא לומד כדי שלא יצטרך לעבוד. אז גם באקדמיה ה"עשירים" נהנים מיתרון. סה לה וי.

קורס פסיכומטרי הוא לא גימיק, הוא פשוט לא הכרח. באופן אישי אני חושב שהקורסים במבנה שלהם היום לא תורמים הרבה לתלמידים. הכנה לפסיכומטרי היא חשובה, אך היא לא חייבת להיעשות בצורה של קורסים. אני חושב שההכנה האופטימלית היא במסגרת של 2-5 חברים שלוקחים מורה פרטי ולומדים יחד כקבוצה (כולל שיעורי בית ותרגול ביחד).

כך נהנים גם ממסגרת, גם מיחס אישי וגם מהאפשרות באמת ללמוד דברים שהם "מעבר" ללימוד היבש של החומר, כמו איך לנהל את הזמן נכון במהלך הפרק ועוד כהנה וכהנה.
דרך אגב, לימוד עצמי גם הוא מתאים ללא מעט אנשים, וכיום הרוב המכריע נרשמים לקורסים בעיקר בגלל חשש, ולא בגלל שהם באמת מבינים את האלטרנטיבות. לפי דעתי הכנה עצמית היא אפילו טובה יותר במקרים מסוימים מאשר קורס פסיכומטרי (אם עושים אותה נכון).

פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
nati1986 הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

ציטוט nati1986 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 15/אוגוסט/2011 ב- 07:33
אני הבנתי שאני לומד יותר טוב באופן עצמאי רק בצבא
היה לנו קורס בתפקיד שהייתי בו. שכל יחידה שלחה מספר חילים מצטיינים.
הקורס התחיל וראיתי שיש דברים שאני כבר יודע ואין טעם לבזבז את זמני בשיעור עם אחרים שעדיין לא מכירים את החומר
ואני יכול להתקדם לבד...
הדרך לחניך מצטיין היתה קרובה מתמיד.:)
וכך הבנתי שלפעמים קורס לא בהכרח עוזר לתלמיד למצות את הפוטנציאל שיש בו
יש יתרונות לקורס אני לא אומר שלא הוא מקנה מסגרת ולהגיד "לא בא לי לקום בבוקר" יותר קל מאשר להגיד "לא בא לי ללכת לשיעור בקורס ששילמתי עליו ממיטב כספי".
אני מסכים איתך שאנשים ניגשים לקורס בעיקר בגלל חשש, ניפחו יותר מידי את עניין היחסיות של הפסיכומטרי שבסך הכל נועד לתקן סטיות בציונים משנים קודמות בכך שלא יווצר מבחן קשה מידי.
לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 15/אוגוסט/2011 ב- 12:01
מילים כדרבנות
פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
 הגב למאמר הגב למאמר

קפוץ לפורום הרשאות פורום הצג רשימה נפתחת

דף זה נוצר ב .094 שניות.
  Copyright © 2007 Psycho.co.il All rights reserved.