פסיכומטרי

שאלות נפוצות שאלות נפוצות  חפש בפורום   לוח שנה   רישום משתמש חדש רישום משתמש חדש  התחבר [משתמש קיים] התחבר [משתמש קיים]

לגבי מבחן מפע"ם

הגב למאמר הגב למאמר הדף  12>
מחבר
  נושא חפש נושא חפש  אפשרויות הודעה אפשרויות הודעה
talper הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש

כתובת: תל אביב
מצב מקוון: מנותק
מאמרים: 23
  ציטוט talper ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה נושא: לגבי מבחן מפע"ם
    פורסם: 29/נובמבר/2011 ב- 21:11
 היי, אני בודק את האפשרות לגשת למועד אפריל במפע"ם וגם למועד דצמבר הקרוב-פשוט כי אני יכול ואין מועד מפע"ם קרוב יותר שאפשר להירשם אליו.
יש לי בעיה רפואית של כאבי שרירים שמוכרת על ידי הגורמים הרלוונטיים(מקבל קיצבה)כאשר היא בעיה כרונית של כאבים בכל הגוף ואפילו סימולציות פשוטות בבית הן בלתי נסבלות מבחינתי.
מה הסיכוי שיאשרו לי מבחן מפאם? יש לי ברקע גם הפרעת קשב לא נעימה שאובחנה בגיל מבוגר במכון וניסיתי ריטלין כמה פעמים.
אני חושב על האפשרות של ללמוד מדעי המחשב דווקא בבן גוריון ולא באקדמית תל אביב באוקטובר ואז אצטרך להשלים בגרויות בנוסף, כאשר תנאי הקבלה לבן גוריון שונים מאוניברסיטאות אחרות במה שנקרא סכם כמותי.

הקטע ששמעתי שמבחן מפע"ם קשה הרבה יותר ומלא יותר בשאלות קצה, זה אומר שצריכים לדעת פיקס את כל הנושאים? האם אוצר המילים דומה למבחן הרגיל וגם כאן 2 היחידות חשובות יותר? האם האנלוגיות והשלמת המשפטים דומה או שהמבחן ממש מלא בשאלות קצה בכל התחומים?
האם זה נכון שהרבה יותר קשה לקבל פטור באנגלית במפע"ם? אני בהחלט שוקל מה לעשות, האם לדעתך תואר במדעי המחשב מבן גוריון שווה הרבה יותר מכל הבחינות מתואר במכללת תל אביב מבחינת מעסיקים/איכות חומר וכו?
לתחילת העמוד
אלעד שווייצר (פסיכו) הצג רשימה נפתחת
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

מאמרים: 18183
  ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 29/נובמבר/2011 ב- 21:38

מפע"מ לא יותר קשה ממבחן רגיל. אני לא יודע מאיפה שמעת את זה אבל זו שטות מוחלטת.
הרמה של המבחן זהה לחלוטין לרמה של מבחן רגיל.
ההבדל הוא שמפע"ם הוא מבחן אדפטיבי, והשאלות שמוצגות לתלמיד תלויות בתשובה שענה על השאלות הקודמות. ככל שתלמיד עונה נכון קח רמת השאלות עולה, ובהתאמה גם הציון.

פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
talper הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש

מאמרים: 23
  ציטוט talper ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 30/נובמבר/2011 ב- 04:12
הכוונה היא שכדי לקבל ציון גבוה דומה למבחן הרגיל, תצטרך לענות על יותר(הרבה יותר?) שאלות קצה.....הטענה נכונה? מן קונטרה לעובדה שאתה מקבל את כל ההקלות הללו?

האם העיצות שלכם, כולל 2 היחידות הראשונות תקפות גם למבחן מפע"ם? זאת אומרת המרכז מערבב שאלות או ששאלות שמופיעות במבחני מפעם לא יופיעו במועדים אחרים/באותו מועד ברגיל כך שאין לאף אחד דרך לדעת איזה מילים יותר נפוצות וכו?
לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 30/נובמבר/2011 ב- 15:17
כמו שכתבתי - הטענה היא שטות גמורה.

קח תלמיד מסוים, תן לו לעשות מבחן רגיל ומפע"מ, הוא יקבל אותו ציון פחות או יותר.

במפע"מ, אם אתה מקבל יותר שאלות קשות, סימן שענית נכון על שאלות קשות אחרות, ולכן גם הציון יעלה בהתאם.

פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
adamal12 הצג רשימה נפתחת
חבר מסור
חבר מסור

כתובת: בית שמש
מאמרים: 46
  ציטוט adamal12 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 06/יוני/2012 ב- 19:37
גם אני קיבלתי מפעם וגם אותי השאלה הזו מסקרנת.
בסימולציות הרגילות הציונים שלי עומדים על 720-763
אבל האם במבחן מפעם יהיה צורך לענות על יותר שאלות קשות כדי להגיע לציון גבוהה יותר?
כיוון שבסימולציה רגילה רמת השאלות מתחילה ברמה קלה ובהדרגה הרמה עולה,
אך במפעם רמת השאלות מתחילה ברמה בינונית, אז בהנחה שאני ירצה להגיע ל150 בכמותית כמו שהגעתי ב2 סימולציות , זה יהיה קשה יותר, כי רמת השאלות תתחיל בבינונית ורק תעלה עד שאני יענה על כ28-32 שאלות (כלומר כולן יהיו בגדר הרמה הקשה ואצטרך לענות נכון על כולן), ואילו בסימולציה רגילה כדי להגיע ל150 הרמה מתחילה בקלה ועולה, כלומר לפחות רבע מהשאלות יהיו ברמה קלה יחסית,
יש הגיו בזה? או שמשהו ממה שכתבתי לא נכון?

תודה לכל העוזר... הנושא מעסיק אותי הרבה.
לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 06/יוני/2012 ב- 20:54
לא הבנתי למה שזה יהיה קשה יותר. אז מה אם אתה מתחיל משאלות בינוניות? גם הציון שלך מתחיל מציון בינוני. אם תעשה טעויות - הוא ירד. אם תענה נכון - הוא יעלה :)
לתחילת העמוד
adamal12 הצג רשימה נפתחת
חבר מסור
חבר מסור

ציטוט adamal12 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 06/יוני/2012 ב- 21:09
כן אבל יש כ30 שאלות, הסיכוי שאני יענה נכונה על 30 שאלות שהרמה של השאלות רק תעלה ותעלה נמוך בהרבה מאשר לענות על 30 שאלות של פרק מהבחינה הרגילה, כי בפרק של הבחינה הרגילה חלק הראשון של השאלות הוא מתחיל ברמה קלה ולא בינונית.
לא?
לתחילת העמוד
hUfpUr הצג רשימה נפתחת
חבר מסור
חבר מסור

מאמרים: 71
  ציטוט hUfpUr ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 06/יוני/2012 ב- 21:13
מה שפסיכו מנסה להגיד זה שכשאתה עונה על בוא נגיד.. 5 שאלות נכונה מתוך 7 רמת הקושי בשאלה ה8 עולה וכך הלאה
בעוד שנבחן אחר עונה על 5 שאלות נכונה מתוך 10 רמת השאלות שלך תעלה יותר לאט(או שתרד) וזה ישתקף בציון שלו

כמובן שהמספרים הם לשם המחשה..
לתחילת העמוד
adamal12 הצג רשימה נפתחת
חבר מסור
חבר מסור

ציטוט adamal12 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 06/יוני/2012 ב- 21:14
השאלה שלי היא כזאת, נכון - אתה מתחיל מציון בנוני, אבל עדיין יש לך 30 שאלות לענות עליהם ובהנחה שתרצה להוציא 150 תצטרך לענות על כולן נכונה ולכן הרמה רק תעלה ותעלה, למשך 30 שאלות!! אלא אם הגיוני שככל שתענה על יותר שאלות נכונה- ככה תקבל פחות שאלות. כי לא הגיוני שעל מנת לקבל בפרק מסויים 150 תאלץ לענות על 30 שאלות שכולן ברמה מתחילה בבינונית והרמה רק תעלה, ואילו בפרק בחינה רגיל תצטרך לענות גם על 30 שאלות רק שבמקרה הזה הרמה מתחילה מקלה ועד קשה..
לתחילת העמוד
hUfpUr הצג רשימה נפתחת
חבר מסור
חבר מסור

מאמרים: 71
  ציטוט hUfpUr ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 06/יוני/2012 ב- 21:23
אל תשכח שמתי שאתה טועה הרמה של המבחן יורדת.. זה מתאזן
לתחילת העמוד
adamal12 הצג רשימה נפתחת
חבר מסור
חבר מסור

ציטוט adamal12 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 06/יוני/2012 ב- 22:47
זה לא מתאזן, זה מוריד את הניקוד. לא הבנת את השאלה שלי אחי לא נורא..
לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 07/יוני/2012 ב- 00:07
הציון לא נקבע לפי מספר השאלות שענית נכון אלא לפי רמת הקושי של השאלות אליהן הגעת
לתחילת העמוד
adamal12 הצג רשימה נפתחת
חבר מסור
חבר מסור

ציטוט adamal12 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 07/יוני/2012 ב- 00:36
נכון , אבל קראי שטעויות מורידות את הניקוד, כלומר אם טעיתי בפרק מסויים לא אפשרי להגיע ל150 באותו פרק, וכאן השאלה שלי - שבסימולציה רגילה כדי להוציא 150 צריך לענות על הכל נכונה, מה שהצלחתי לעשות מספר פעמים, כי יותר קל לענות על כל התשובות נכון כאשר כ15 שאלות מהן הן ברמה קלה-בינונית, אך במבחן המפעם הרמה מתחילה מהרמה הבינונית, כלומר כדי לקבל 150 צריך לענות על 30 שאלות שכולן י=ת=ח=י=ל=ו ברמה הבינונית והשאלות רק יהיו יותר ויותר קשות אחת מהשניה , לכן זה יהיה קשה יותר להוציא ציון מושלם במפעם מאשר בסימולציה רגילה? ואם לא הבנת עדיין את השאלה אז לא נורא, ותודה רבה על הזמן !
לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 07/יוני/2012 ב- 01:06
הבנתי את השאלה, הבעיה היא שאתם לא כל כך מבינים את החישוב של ציון מפע"מ.

מספר השאלות במפע"מ שונה ממספר השאלות בפרק רגיל - הוא לא קבוע ומשתנה בהתאם לתשובות של הנבחן.
בשורה התחתונה - אם אתה מסוגל להוציא 150 אז תוציא את זה גם במפע"מ.
לתחילת העמוד
adamal12 הצג רשימה נפתחת
חבר מסור
חבר מסור

ציטוט adamal12 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 07/יוני/2012 ב- 14:42
אהה גם מספר השאלות משתנה בהתאם לתשובות..
חח זה עונה לי חד וחלק על השאלה.. תודה רבה !!
לתחילת העמוד
PETEF הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש

מאמרים: 1
  ציטוט PETEF ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 12/יוני/2013 ב- 16:46
רציתי לשאול במבחן מפע"ם אין כתיבה?
ושמעתי שלמרות שבבחינה הרגילה הורידו את שאלות הפטל, בבחינה הזאת הן עדיין קיימות. האם זה נכון?
לתחילת העמוד
 הגב למאמר הגב למאמר הדף  12>

קפוץ לפורום הרשאות פורום הצג רשימה נפתחת

דף זה נוצר ב .203 שניות.
  Copyright © 2007 Psycho.co.il All rights reserved.