פסיכומטרי

שאלות נפוצות שאלות נפוצות  חפש בפורום   לוח שנה   רישום משתמש חדש רישום משתמש חדש  התחבר [משתמש קיים] התחבר [משתמש קיים]

שאלה: חזקות כשהבסיס במינוס

הגב למאמר הגב למאמר
מחבר
  נושא חפש נושא חפש  אפשרויות הודעה אפשרויות הודעה
שי טוך הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש

מצב מקוון: מנותק
מאמרים: 15
  ציטוט שי טוך ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה נושא: שאלה: חזקות כשהבסיס במינוס
    פורסם: 21/מאי/2013 ב- 08:50
שלום,
אשמח לקבל הסבר בנוגע לחזקות כאשר הבסיס הוא מינוס. כיצד אני מחשבת? מה ההבדל בין מינוס ארבע בחזקת שלוש לבין מינוס ארבע בסוגריים בחזקת שלוש?
אגב גם בפרק זה בספר ישנו בלגן בתשובות ולכן לא הצלחתי להבין לבד את ההבדלים ולעקוב אחרי התשובות.. זה מעט מבלבל....
לתחילת העמוד
שי טוך הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש

ציטוט שי טוך ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 21/מאי/2013 ב- 08:56
א. שכחתי "תודה!"
ב. עוד שאלה: בתרגול החזקות ישנן שאלות שבתשובות ישנו הפיתרון הסופי וחלקן כשאר הפיתרון מראה פשוט את התשובה של חיבור החזקות ולא מבקשים ממני לפתור את החזקה... לדוגמא: תרגיל 10- שואלים אותי כמה זה ארבע בחזקת 5 כפול ארבע בחזקת 2 כפול ארבע בחזקת 3. כשהבסיסים זהים אנו מחברים את החזקות ומקבלים 4 בחזקת 10, שזו התשובה שמבקשים בספר, ולא לפתור את התרגיל עד הסוף. אך תרגילים אחרים אנו מתבקשים לחשב גם את החזקה.
איך אני אמורה לדעת מתי מתבקשים לחשב עד הסוף ומתי רק להראות שאני יודעת שצריך לחבר את החזקה?
תודה!!
לתחילת העמוד
אלעד שווייצר (פסיכו) הצג רשימה נפתחת
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

כתובת: תל אביב
מאמרים: 18183
  ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 21/מאי/2013 ב- 14:54
אם החזקה היא אי-זוגית, זה לא משנה כי התשובה בכל מקרה תצא מינוס.
אם החזקה היא זוגית אז כשהמינוס בסוגריים התוצאה תצא חיובית ואם הוא מחוץ לסוגריים התוצאה תהיה שלילית.
זה פשוט עניין של סדר פעולות חשבון - מה עושים קודם:
סוגריים הם לפני חזקה, וחזקה היא לפני חיבור/חיסור.
אם אין סוגריים, אז קודם עושים את החזקה, ובסוף מוסיפים את המינוס ולכן התוצאה שלילית.
אם המינוס בתוך הסוגריים, אז תלוי אם החזקה זוגית או אי-זוגית.

כדי להבין את ההבדל עם המינוס, תתעלמי מהחזקה ופשוט תעשי תרגיל כפל רגיל:

אם 4- נמצא בתוך סוגריים, אז צריך לעשות 4- כפול 4- כפול 4- כפול 4-...
ואז אם החזקה זוגית זה יהיה חיובי (כי מינוס כפול מינוס זה פלוס, וכל שני מינוסים הופכים לחיובי),
ואם החזקה אי-זוגית אז התוצאה תהיה שלילית.
פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 21/מאי/2013 ב- 14:55
לגבי השאלה השניה - אם זה מספר שאמורים לדעת אותו בעל פה (למשל חזקות בריבוע או מספרים קטנים עם חזקה שלישית או רביעית) אז החישוב בתשובה הוא עד הסוף. אחרת התשובה היא עם החזקה.
בכל מקרה, זה רק התרגול. במבחן יהיו 3 תשובות ואז לפי התשובות תדעי אם צריך להמשיך לחשב או לא.
פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
שי טוך הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש

ציטוט שי טוך ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 22/מאי/2013 ב- 09:09
תודה רבה!
אני לא יודעת מה אפשר כ"כ לעשות עם זה אבל.... ממש קשה לי עם הספר: עד עכשיו לא היה אפילו פרק אחד שלא היו לי בעיות עם התשובות שכתובות בספר- הן מבולבלות בתוך עצמן. אני לומדת לבד ומנסה להבין תוך כדי גם בעזרת התשובות כדי לתת לעצמי דוגמאות כיצד לפתור ויוצא שאני מוצאת את עצמי משקיעה פי שתיים מהזמן לנסות להבין איזה תשובה מתאימה לאיזה תרגיל.... ואני לא מגזימה- זה בכל פרק וזה ממש מקשה עלי..
לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 22/מאי/2013 ב- 10:41
ממש מוזר לי מה שאת אומרת...
אני יודע שהיתה לנו בעיה בנושא מסוים (נדמ לי חזקות) שהיתה הסטה של תשובה ברצף של 5 תשובות (התשובה ל-3 היתה ב-4, התשובה ל-4 ב-5 וכו׳), וזה תוקן מזמן.
אני לא יודע על בעיות אחרות. אשמח אם תתקשרי למשרד או שלחי לי מייל עם הדברים שאת מדברת עליהם -
יכול להיות שיש אצלך מהשורה ישנה יותר ואשלח לך חדשה.
פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
שי טוך הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש

ציטוט שי טוך ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 22/מאי/2013 ב- 17:39
תודה
אשמח לכתוב לך את השגיאות שבספר.. לאיזה כתובת מייל?
לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 23/מאי/2013 ב- 16:41
את יכולה לרשום לי במסר פרטי באתר.
פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
 הגב למאמר הגב למאמר

קפוץ לפורום הרשאות פורום הצג רשימה נפתחת

דף זה נוצר ב .203 שניות.
  Copyright © 2007 Psycho.co.il All rights reserved.