פסיכומטרי

שאלות נפוצות שאלות נפוצות  חפש בפורום   לוח שנה   רישום משתמש חדש רישום משתמש חדש  התחבר [משתמש קיים] התחבר [משתמש קיים]

עזרה דחופה

הגב למאמר הגב למאמר
מחבר
  נושא חפש נושא חפש  אפשרויות הודעה אפשרויות הודעה
roniron_4 הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש

מצב מקוון: מנותק
מאמרים: 7
  ציטוט roniron_4 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה נושא: עזרה דחופה
    פורסם: 05/נובמבר/2013 ב- 21:07
עשיתי במועד ספטמבר את הבחינה הפסיכומטרית ושמתי לב שנפלתי חזק במילולי.
אני ניגש שוב בפברואר ורציתי להקדיש חודש שלם רק למילולי.
אפשר בכלל להשתפר במילולי???
אני מבקש אם תוכלו לפרט לי מה מומלץ לעשות ואיך ללמוד שוב ולתרגל את כל ההיגיון וההבנה והסקה.
אני ממש רוצה להצליח.

תודה מראש
לתחילת העמוד
אלעד שווייצר (פסיכו) הצג רשימה נפתחת
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

כתובת: תל אביב
מאמרים: 18183
  ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 06/נובמבר/2013 ב- 07:44
אם נפלת חזק במילולי אני מניח שזה לא רק שאלות ההבנה והסקה.
במילולי הכי קשה לשפר, אבל אין ספק שמעבר על הסברים איכותיים ונכונים ותרגול רב יעזרו קצת.
בספר פסיכו-כיס יש הסברים לסוגים השונים של השאלות עם דוגמאות - זה יכול לעזור בעלות נמוכה יחסית (59).
יש גם את שיעורי הווידאו בקורס בוואלה סקול (399), אבל זה עדיף אם אתה רוצה לשפר לא רק את המילולי אלא בכלל.
חוץ מזה - תרגול תרגול תרגול - קח ספרי מילולי ממכונים שונים ותרגל את השאלות.

פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
חבר חדש
חבר חדש

ציטוט roniron_4 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 06/נובמבר/2013 ב- 16:32
זה נכון, אבל תקן אותי אם אני טועה- הספר פסיכו כיס הוא לא מתמקד רק במילולי. אז אני לא מתכוון בשביל כמה עמודים בודדים לקנות אותו.
חוץ מזה, הבנתי שבאתר שלכם יש בעיקר חומרים חינמיים, ולכן רציתי לשאול אם יש לכם הסברים טובים ומפורטים חינמיים שיוכלו לעזור לי עם הבעיה.
אני פשוט פונה אליכם כי כבר שילמתי מחיר גבוה לגבי הקורס וקשה לי לקנות עכשיו כל דבר שמציעים לי שאפילו לא מתמקד בתחום המילולי שאני רוצה.
אני כבר לא יודע איך להשתפר במילולי- הבנתי שזה צורת חשיבה וידע כללי וכנראה שאי אפשר לשפר אותו במספר חודשים בודדים.

תודה
לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 06/נובמבר/2013 ב- 20:06
את החומרים החינמיים באתר אתה יכול לראות. בכל מה שקשור לשאלות הבנה והסקה, יש רק לחלק מהן הסברים באתר. לשאלות מהסוג החדש (הבנת טקסט) אין, אבל מצד שני אלה שאלות שאי אפשר ממש להתכונן אליהן - זה פשוט הבנת הנקרא.
פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
חבר חדש
חבר חדש

ציטוט roniron_4 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 06/נובמבר/2013 ב- 20:39
כן אבל אין מקום שמראים שיטות בנוסף לאתר פסיכו.
אני פשוט שם לב שאתה מכוון אותי רק לחומרים שלכם (כמו הפסיכו כיס וואלה)
אני פניתי אליכם במטרה לקבל עזרה ולא שיווק מסחרי.
אני צריך הסברים לחלק הזה ולא משנה לי איפה העיקר שאני אצלי, אני פשוט במצוקה.
לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 07/נובמבר/2013 ב- 11:34
כיוונתי אותך לתרגול וכמה שיותר - מכל ספר שהוא, לאו דווקא משלנו.
לגבי הסברים לשאלות הבנה והסקה - לחלק מהן יש הסברים באתר (חינם) ואליהם הפניתי אותך, והחלק השני - שאלות הבנת טקסט - אין לזה שיטות ואין דרך לשפר את זה למעט לחזור לאחור בזמן ולהתחיל לקרוא ספרים מאז שהיית ילד. הבנת הנקרא ז או שאת מבין, או שלא - אין טריקים. כמובן שאם אתה לא יודע משמעות של מילים זה משהו אחר ולזה צריך מילון - שוב, לא קשור לטריקים.
פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
חבר חדש
חבר חדש

ציטוט roniron_4 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 07/נובמבר/2013 ב- 16:22
שוב, אתה לא מתייחס באופן מלא לבקשה הראשונה שלי. אני פניתי לכאן לשיפור ההבנה וההסקה ולא הבנת הנקרא. אני לא מבין בכלל איך הגעת לזה שאני לא טוב בהבנת הנקרא,אדרבה זהו החלק שבו אני מצליח.
אני מבקש ממך אם תוכל לתת לי חומרים ושיטות להבנה והסקה ששם אפשר להשתמש בשיטות יעילות.
לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 07/נובמבר/2013 ב- 18:16
אתה מדבר על "הבנה והסקה".
שאלות "הבנה והסקה" במבחן הפסיכומטרי כוללות שאלות של:
השוואת רעיונות ומצבים (משל-נמשל)
הבנת היגיון בטיעונים (מחזק-מחליש)
הבנת כללים ויישומם (כללים/שיבוצים/שקרנים)
הבנת טקסט (הבנת רעיון מפסקה, הבנת מילות קישור, הבנת משפטים - באופן כללי: הבנת הנקרא)

מכיוון שלשלושת הנושאים הראשונים יש הסברים כאן באתר, ורק לשאלות הבנת טקסט אין הסברים באתר, הנחתי שלזה אתה מחפש שיטות, ולכן כתבתי שאין כאלה, זה פשוט הבנת הנקרא.

אם אתה צריך עזרה בשאלות האחרות - שלושת הנושאים הראשונים - אז כפי שכתבתי יש הסברים כאן באתר.

מעבר לזה, אם אתה מתכוון למשהו אחר או שלא הבנתי אותך, נסה להסביר טוב יותר ומפורט יותר (למשל שאלות לדוגמה) כדי שאוכל לעזור לך טוב יותר.

פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
חבר חדש
חבר חדש

ציטוט roniron_4 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 07/נובמבר/2013 ב- 20:02
שמתי לב שיש הסברים באתר. פשוט לא נראה לי שהם מתייחסים למתכונת החדשה.
לא ראיתי את הנושאים שפירטת לעיל רשומים שם ולכן לא הבנתי איך אני יכול ללמוד משם.
אשמח מאוד אם תסביר איך אני ניגש לנושאים מהמתכונת החדשה
לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 07/נובמבר/2013 ב- 20:52
אני שוב אנסה להסביר -
סוג השאלות החדשות שהתווסף למתכונת החדשה זה שאלות של הבנת טקסט, זאת אומרת הבנת הנקרא - אי אפשר ללמוד לזה חוץ מלחזור בזמן.
מעבר לזה, אין שאלות חדשות וההסברים באתר הם ההסברים שרלוונטיים לשאלות שיש במתכונת החדשה - כל מה שתחת היגיון יומיומי, ובחלק של חידות ומשחקי היגיון - הכללים רלוונטיים, והשאר גם אבל במינון קטן מאוד יחסית.
פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
חבר חדש
חבר חדש

ציטוט roniron_4 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 08/נובמבר/2013 ב- 14:13
אז כדאי להקדיש זמן להיגיון צורני?
זה דבר שבד"כ מופיע בבחינה?
לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 08/נובמבר/2013 ב- 15:21
לא באופן בו זה הופיע בעבר. כיום יותר מתבסס על הבנת הנקרא של הטענה עצמה, ופחות החלק הטכני/מתמטי של שילוב טענות.
פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
חבר חדש
חבר חדש

ציטוט roniron_4 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 09/נובמבר/2013 ב- 19:56
תודה רבה, עזרת לי מאוד.
לתחילת העמוד
 הגב למאמר הגב למאמר

קפוץ לפורום הרשאות פורום הצג רשימה נפתחת

דף זה נוצר ב .078 שניות.
  Copyright © 2007 Psycho.co.il All rights reserved.