פסיכומטרי

שאלות נפוצות שאלות נפוצות  חפש בפורום   לוח שנה   רישום משתמש חדש רישום משתמש חדש  התחבר [משתמש קיים] התחבר [משתמש קיים]

שבוע חזרות

הגב למאמר הגב למאמר הדף  12>
מחבר
  נושא חפש נושא חפש  אפשרויות הודעה אפשרויות הודעה
רוןהראשון הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר

כתובת: צפון
מצב מקוון: מנותק
מאמרים: 155
  ציטוט רוןהראשון ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה נושא: שבוע חזרות
    פורסם: 20/דצמבר/2014 ב- 16:27
אלעד שלום,
סיימתי את החומר לבחינה ואני מתחיל בשבוע הבא את המרתון.
שאלתי היא האם בשבוע החזרות ובכלל כאשר אני רואה שאני חלש בחומר מסוים, מה עדיף: לחזור לשאלות מהספר שכאמור כבר פתרתי ולנסות שוב(וככל הנראה אני אכיר את התרגיל והפתרון מופיע על הספר לא משנה כמה מוחקים..) או לפתור שאלות בנושא מספר אחר? מה יביא יותר תועלת לימודית?
ד"א, בגלל שאני מתחיל את המרתון כ"כ מוקדם, כדי לא לשרוף את כל המבחנים(כולל מתכונת ישנה) אני הולך לעשות 2 פרקים ביום,שאלות מספר המרתון ולהמשיך את הרוטינה היומית המורכבת ממספר טקסטים בעברית ובאנגלית, מתרשים,מילון וקריאה.
האם זה לא מעט מידי ויגרום לשאננות?
בברכה,
רון
לתחילת העמוד
חבר בכיר
חבר בכיר

ציטוט רוןהראשון ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 20/דצמבר/2014 ב- 19:29
בנוסף, אני מתלבט האם לגשת לבחינה המשולבת במקום הבחינה הרגילה במועד פבואר הקרוב.
לפי מה שראיתי במרכז הארצי הם לא פרסמו נוסחים משולבים של פבואר אך ניתן להירשם למשולב בפבואר, האם זו טעות בתאר ואין משולב בפבואר?
ברצוני לגשת למשולב ממספר סיבות:
יותר זמן לחיבור
פחות שאלות במילולי שיחסית חלש אצלי
המבחן מופיע גם בנוסח בשפה העברית ולכן זה הוא מבחן בעברית לכל דבר רק עם פחות שאלות במילולי.

ששאלתי היא כזאת:
האם כתיבת החיבור בשפה העברית תוריד את זמן הכתיבה המוקצה לי במשולב ל30 דקות? אני לפעמים לא מסיים את החיבור או לא מספיק לעבור ו5 דקות יסייעו לי ממש, היכן הקאצ'?
במילולי יש פחות שאלות, כלומר השאלות שקיימות יותר קשות אך האם הן יותר קשות משאלות במבחן הרגיל?
האם שאר השאלות במילולי הן באותה הרמה?
האנגלית במבחן היא באותה הרמה כמו במבחן הרגיל?
לסיכום, מה אתה ממליץ? האם אותם ה"בונוסים" של 5 דקות בחיבור ופחות שאלות במילולי שווים את הסיכון?
לתחילת העמוד
אלעד שווייצר (פסיכו) הצג רשימה נפתחת
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

כתובת: תל אביב
מאמרים: 18183
  ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 21/דצמבר/2014 ב- 20:19
רון,

מכיוון שסיימת את החומר כל כך מוקדם, מה שצריך זה לנצל את הזמן "לסגור חורים" ולשמור על כשירות למבחן תוך שאתה שם לב לא להתיש את עצמך יותר מידי. הדברים שפרטת נראים לי קצב נכון, והחל מחודש לפני המבחן צריך לתת יותר פוש.

הרבה שאלות על המשולב :)
בשורה התחתונה, תירשם למשולב, יש לכך רק יתרונות עבורך.
פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
חבר בכיר
חבר בכיר

ציטוט רוןהראשון ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 21/דצמבר/2014 ב- 20:23
תוכל להרחיב מעט על המשולב ועל ייתרונותיו? אני לא מצליח להבין איפה הקאצ.
לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 21/דצמבר/2014 ב- 20:26
אין קאץ'
פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
חבר בכיר
חבר בכיר

ציטוט רוןהראשון ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 21/דצמבר/2014 ב- 20:33
אני יודע שממש ממש ממש חפרתי לך עם הקטע של המשולב אבל אני מתקשה להחליט החלטה כ"כ חשובה מבלי מידע.
אך מתאימים מבחנים רגילים למשולב?
לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 21/דצמבר/2014 ב- 21:14
אי אפשר ממש להתאים כי אין לך תרגום של המילים באנגלית.
אל תתלבט יותר מידי - פשוט תעשה את המשולב.
כבר שנים שאנחנו היינו שולחים מלא תלמידים לעשות את המשולב כי הוא יותר קל - זה באג במרכז הארצי.
פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
חבר בכיר
חבר בכיר

ציטוט רוןהראשון ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 21/דצמבר/2014 ב- 21:18
תודה :) ובלהתאים התכוונתי להתאים למספר השאלות, פשוט למחוק את הראשונות?
לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 21/דצמבר/2014 ב- 21:23
כן
פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
yevkest הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש

מאמרים: 5
  ציטוט yevkest ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 22/דצמבר/2014 ב- 22:20
פורסם במקור ע"י אלעד שווייצר (פסיכו)

אי אפשר ממש להתאים כי אין לך תרגום של המילים באנגלית.
אל תתלבט יותר מידי - פשוט תעשה את המשולב.
כבר שנים שאנחנו היינו שולחים מלא תלמידים לעשות את המשולב כי הוא יותר קל - זה באג במרכז הארצי.

זה סותר את מה שכתבת בעבר על המבחן המשולב.
לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 23/דצמבר/2014 ב- 01:08
זה לא סותר, המבחן המשולב קל יותר לאנשים מסוימים. אם הוא היה באופן גורף קל יותר, הייתי שולח את כל התלמידים שלי בשנים עברו לעשות רק אותו, אבל זה לא כך. מתוך היכרות עם התלמידים, היינו שולחים חלק מהם לעשות את המשולב מתוך הבנה שעבורם, המבחן יהיה קל יותר בהשוואה למבחן הרגיל. כיום, במתכונת החדשה, המבנה של שני המבחנים השתנה וגם כעת המבחן לא קל יותר עבור כולם. במקרה של רון, בהתאם לשיחות קודמות שהיו לי איתו, עדיף לו לעשות את המשולב. עבור רון, המבחן המשולב יהיה קל יותר.

מכיוון שיש כאן חוסר שיוויון, זה באג של המרכז הארצי. לא אמור לקרות מצב שעבור חלק מהתלמידים יש מבחן קל יותר שבו הם יכולים לקבל ציון גבוה יותר, אבל זה המצב.
פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
חבר בכיר
חבר בכיר

ציטוט רוןהראשון ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 23/דצמבר/2014 ב- 01:15
שאלה אחרונה לפני ההרשמה למשולב, הנושא היותר חלש שלי זה הבנה והסקה. שאלות אלו במשולב הן באותה הרמה?(דובר עברית אך גם אנגלית ברמה גבוהה אם זה משנה)
לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 23/דצמבר/2014 ב- 03:18
מדובר באותן שאלות כמו במבחן רגיל, אך מכיוון שיש פחות שאלות הרמה הממוצעת שלהן גבוהה יותר. מצד אחד יש פחות שאלות כדי להקל על הנבחנים (צריכים לקרוא פחות), אבל מצד שני הרמה הממוצעת גבוהה יותר. בצורה כזו שומרים על רמת מבחן אחידה.
פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
yevkest הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש

מאמרים: 5
  ציטוט yevkest ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 23/דצמבר/2014 ב- 07:14
פורסם במקור ע"י אלעד שווייצר (פסיכו)

זה לא סותר, המבחן המשולב קל יותר לאנשים מסוימים. אם הוא היה באופן גורף קל יותר, הייתי שולח את כל התלמידים שלי בשנים עברו לעשות רק אותו, אבל זה לא כך. מתוך היכרות עם התלמידים, היינו שולחים חלק מהם לעשות את המשולב מתוך הבנה שעבורם, המבחן יהיה קל יותר בהשוואה למבחן הרגיל. כיום, במתכונת החדשה, המבנה של שני המבחנים השתנה וגם כעת המבחן לא קל יותר עבור כולם. במקרה של רון, בהתאם לשיחות קודמות שהיו לי איתו, עדיף לו לעשות את המשולב. עבור רון, המבחן המשולב יהיה קל יותר.

מכיוון שיש כאן חוסר שיוויון, זה באג של המרכז הארצי. לא אמור לקרות מצב שעבור חלק מהתלמידים יש מבחן קל יותר שבו הם יכולים לקבל ציון גבוה יותר, אבל זה המצב.

לאלו אנשים המבחן הזה יהיה קל יותר? אלו שטובים בכמותי ובאנגלית, אבל במילולית פחות?
לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 23/דצמבר/2014 ב- 09:02
בכמותי ובאנגלית זה לא משנה - המבחן זהה
פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 23/דצמבר/2014 ב- 09:05
ההבדל הוא במילולי -

1. יותר קל למי שעברית לא לגמרי שפת אם שלו, כי יש תרגום לאנגלית.

2. מי שטוב במילולי אבל קשה לו קצת לקרוא. יש אמנם פחות שאלות כך שצריך לקרוא פחות.

3. מי שיש לו בעיה קשה של זמן בחיבור.
פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
 הגב למאמר הגב למאמר הדף  12>

קפוץ לפורום הרשאות פורום הצג רשימה נפתחת

דף זה נוצר ב .188 שניות.
  Copyright © 2007 Psycho.co.il All rights reserved.