פסיכומטרי

שאלות נפוצות שאלות נפוצות  חפש בפורום   לוח שנה   רישום משתמש חדש רישום משתמש חדש  התחבר [משתמש קיים] התחבר [משתמש קיים]

שאלה

הגב למאמר הגב למאמר
מחבר
  נושא חפש נושא חפש  אפשרויות הודעה אפשרויות הודעה
פסיכימקורי הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר

מצב מקוון: מנותק
מאמרים: 379
  ציטוט פסיכימקורי ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה נושא: שאלה
    פורסם: 22/דצמבר/2014 ב- 00:44
אלעד שלום,
דיברת באיזה פוסט על הספר החיבור ועל תוכנת תחקור, יש צפי ליציאה לאור?
לתחילת העמוד
אלעד שווייצר (פסיכו) הצג רשימה נפתחת
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

כתובת: תל אביב
מאמרים: 18183
  ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 22/דצמבר/2014 ב- 10:50
הספר מוכן אבל נשארו רק ליטושים אחרונים, אני פשוט לא מצליח להתפנות לזה. התוכנה תיקח עוד זמן, אבל כשתתחיל לעשות סימולציות דבר איתי בפרטי ננסה למצוא לך פתרון :)
פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
חבר בכיר
חבר בכיר

ציטוט פסיכימקורי ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 22/דצמבר/2014 ב- 15:55
תודה:)
ד"א, קראתי בחוברת לוז שבשבוע שלאחר שמסיימים את החומר צריך לעשות שבוע חזרות, זה בעצם שבוע בו רק קוראים את ההסברים מהמרתון ועוברים על תרגול של נושאים שנראה שקצת נשכחו/נחלשו?
האם להתחיל עם ספר המרתון(ולסיים באותו השבוע...)?
מה כדאי לעשות בשבוע החזרות?
שאלה נוספת, נגיד ונותרו לי לבחינה 5 שבועות(השבוע מסיים את החומר ושבוע הבא/שבוע שאחריו חזרות), האם לעשות בחינות במתכונת הישנה בצורה מצומצמת(1/3 פרקים ביום או לעבוד על 6 )ובשבוע/שבוע וחצי האחרונים לעבור ל8 מהמתכונת החדשה?
הרי כמה שיותר בחינות שאני עושה והן מתחוקרות יותר טוב, לא?
תודה מראש

נערך ע"י פסיכימקורי - 22/דצמבר/2014 ב- 21:19
לתחילת העמוד
רוןהראשון הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר

כתובת: צפון
מאמרים: 155
  ציטוט רוןהראשון ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 22/דצמבר/2014 ב- 22:54
אלעד שלום,
קראתי את ההודעה שלך לגבי ספר החיבור ויש לי שאלה:
בהרבה הודעות שלך לגבי ספרים אמרת שאתם עושים מחקר ופיתוח רב, שעל כל תרגיל ותרגיל יושבים זמן רב וכו' אך בו בעת אמרת לעיל שלא הספקת לעבור על הספר, כלומר פסיכו זו חברה של אדם אחד? האמנם הספרים שרכשתי באמת עברו פיתוח רב?
מתטער על הטון התקיף אבל...
לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 22/דצמבר/2014 ב- 23:55
הכל בסדר עם הטון :)

פסיכו היא ממש לא חברה של אדם אחד, יש בעלי תפקידים שונים שעוסקים בתחומים שונים (פיתוח חומר, שיווק והפצה, שרות לקוחות), כשאני באופן אישי מנהל בפועל גם את צוות פיתוח החומר (בחלק המסחרי למשל אני כמעט שלא מתעסק כלל).

לגבי השאלה שלך על ספר החיבור, ובעצם לגבי כל חומר לימוד שאנו מפתחים - יש צוות שלם של מדריכים ששוקד על פיתוח החומרים, אבל בסופו של יום, הם עובדים תחתיי, ואף ספר לא יוצא לאור לפני שאני עובר על כולו באופן אישי. לכן, גם אם ספר כלשהו כבר מוכן וכתוב, הוא לא יודפס עד אשר אני אסיים לעבור עליו פעם אחת אחרונה לפני שהוא יוצא לאור (כמובן שלאורך הדרך אני עובר עליו פעמים רבות, ובחלק מהמקרים גם כותב חלקים נכבדים - זה תלוי בנושא).

תהליך פיתוח החומרים אצלנו הוא בכמה רמות מעל מה שנעשה בכל מכון אחר, ותאמין לי שאני יודע בדיוק איך עושים את זה במקומות אחרים - הייתי שם בתחילת דרכי כמדריך צעיר.

אנחנו משקיעים בניתוח, בסטטיסטיקות, באפיון והתאמת השאלות לבחינה הרבה מעבר למה ש"נכון עסקית". יכולנו לכתוב כמו כולם ולהשקיע הרבה פחות - תאמין לי שהתלמידים לא היו שמים לב, בדיוק כמו שהם לא שמים לב כיום כשזה נעשה בצורה פחות טובה בספרים אחרים. אבל אני שמח להגיד שהצלחתי למצוא ולקבץ סביבי מדריכים ששותפים לפרפקציוניזם שלי, והרבה יותר חשוב לנו להשקיע בתוכן מאשר בשיווק למשל (לא ראייה כל כך נכונה עסקית, אבל נכונה לנו). תראה למשל איך אתר פסיכו נראה ויזואלית - כל יועץ חיצוני היה אומר לי לעצור הכל ולעזוב כבר את הספרים, ולהשקיע באתר חדש, בשיווק, בפרסום... אין שום קורלציה בין הויזואליות של האתר לרמת המקצועיות בספרים. בהזדמנות נגיע גם לזה...

רק כדי להבין את תהליך העבודה בכתיבת החומרים אצלנו, זה הולך בערך כך:

בשלב הראשון אני ומספר מצומצם של מדריכים וותיקים מאוד עוברים על הנושא ומאפיינים אותו (למשל, נושא אנלוגיות) -
אנחנו עוברים על כל המבחנים שפורסמו בשנים האחרונות, ועל עשרות מבחנים שלא פורסמו בשנים קודמות (ויש לנו תחקורים מדוקדקים של אלפי שאלות ממבחנים קודמים), ואנחנו מייצרים מאגר של עשרות או מאות שאלות באותו נושא (זה תלוי בנושא).

לאחר מכן אנחנו מחלקים את הנושא לסוגי שאלות ומבצעים סטטיסטיקות של המינון שכל סוג מופיע בבחינה. בנוסף, מאתרים כל מיני ניואנסים חשובים שבאים לידי ביטוי, שאחר כך עוזרים לנו ללמד את הנושא הזה טוב יותר (אם תראה למשל את השיעורים באנלוגיות בוואלה סקול תוכל לראות את הרזולוציה אליה אנחנו מגיעים וניואנסים שחלקם לא מלמדים בכלל בחלק מהקורסים כי הם לא מודעים אליהם כלל).

בשלב השני אנחנו כותבים מספר שאלות לדוגמה ועוברים עליהן יחד ומפיקים לקחים מהכתיבה של השאלות (זה חלק הרבה יותר מסובך מפשוט לפתור שאלה). התוצר של סוף השלב הזה הוא קובץ הדרכה של "כיצד לכתוב שאלות בנושא X"

בשלב השלישי אנחנו מקיימים ישיבת צוות ובה מדריכים את צוות הכותבים שלנו (שכולם מדריכים שמלמדים בפועל כבר מספר שנים) ומנחים אותם כיצד לכתוב את השאלות באותו נושא, למה לשים לב, מה צריך להופיע בתשובות (נושא שכמעט באף מכון לא מתייחסים אליו וזה חלק לא פחות חשוב בפסיכומטרי).

שלב רביעי - כל כותב מגיש לנו מספר קטן של שאלות לדוגמה שהוא כתב, ואז מתחיל תהליך של "פינג פונג" של הערות ותיקון השאלות, עד שמגיעים למצב בו חברי הצוות יודעים לכתוב שאלות בהתאם לסטנדרטים שהצגנו באפיון.

שלב חמישי - לאחר שאנו מקבלים חזרה את כל השאלות, אנחנו עוברים עליהם ומבצעים הגהה מקצועית מדוקדקת ותיקונים אחרונים.

שלב שישי - מבצעים עריכה של החומר לתוך הספרים (עיצוב, עימוד וכו' - דברים טכניים בעיקר) ומוציאים לדפוס מספר עותקים לצורך הגהה אחרונה.

שלב שביעי ואחרון - מבצעים הגהה על ספרים מודפסים, מתקנים, ושולחים לדפוס :)

בתוך השלבים האלה ישנם מספר נקודות מפתח שרק אני ומדריך אחד נוסף מבצעים, כי המקצועיות הנדרשת שם היא ברמה הגבוהה ביותר, ולכן קורה שספר יכול להיות "גמור", אבל הוא לא ייצא לאור עד שלא נעבור עליו באופן אישי, וזה בדיוק מה שקורה כעת עם ספר החיבור. מכיוון שגם אני וגם המדריך השני עמוסים כרגע בדברים אחרים, אנחנו פשוט לא מגיעים לזה.

תאמין לי שהכי הייתי רוצה שהספר הזה כבר יודפס. השקענו בו המון, זה ספר עם המון הסברים, דוגמאות ותרגול בנושא לא פשוט שלא כל כך יודעים ללמד אותו כמו שצריך, אבל אין לי ברירה. אני לא מוכן להוציא את הספר לפני שאני עובר על כולו ומאשר אותו.

אני יכול לספר לך שמרוב תסכול שאני לא מספיק כבר חשבתי לחלק את הספר לשני חלקים (חלק א - ממד תוכן, חלק ב - ממד לשון), ולהוציא בינתיים רק את חלק א - ממד תוכן, כי עליו כבר עברתי. לפחות שיהיה משהו בינתיים. אם אראה שאני לא מצליח להתפנות לזה בקרוב כנראה שזה מה שיקרה, ואת החלק של ממד הלשון נוציא בהמשך.

ואחרי שכתבתי את כל המילים ה"יפות" האלה, אני מזמין אותך לקפוץ למשרד יום אחד (תאם איתי כדי שאהיה שם), ואראה לך דוגמה לתהליך הזה שדברתי עליו. אראה לך את האפיון, את חוברת ההדרכה לכותבים, את ה"פינג פונג" של כתיבה ותיקון שאלות... כשתראה את זה בפועל אתה תבין בדיוק לאיזו רמה אנחנו מגיעים בהשקעה בפיתוח החומר, ותראה שאלה לא סתם מילים על המסך.

זהו, עכשיו אני צריך לחזור לטפל בעוד כמה דברים, כדי שאולי יהיה לי זמן להמשיך לשבת על ספר החיבור

פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
רוןהראשון הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר

כתובת: צפון
מאמרים: 155
  ציטוט רוןהראשון ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 23/דצמבר/2014 ב- 00:13
תודה רבה על התשובה המפורטת
ואם כבר שאלה נוספת על הדרך, אני ניגש בפבואר ועוד לא התחלתי לכתוב חיבורים(קצת ההדחקתי את זה בגלל החלחלה מהפעם שעברה), האם זה גורם שבגינו כדאי לדחות מועד לאפריל? לפי חיבורים שעשיתי אני עומד בממוצע על 4 במימד התוכן ובמימד הלשון. האם, גם ללא ספר חיבור כזה או אחר ניתן באמת לשפר את החיבורים שלי בזמן כה קצר?
לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 23/דצמבר/2014 ב- 00:21
אפשר להשתפר בחיבור בקלות יחסית. אולי באמת תקפוץ למשרד יום אחד, אני אתן לך את הספר של החלק הראשון של החיבור - הוא יעזור לך לשפר את ה-4 ל-6 :)
פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
חבר בכיר
חבר בכיר

ציטוט פסיכימקורי ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 26/דצמבר/2014 ב- 21:36
אלעד שלום,
האם יש מספר ממוצע של סימולציות שלאחריו השיפור הוא כבר אפסי?
יישארו לי 30 ימים עד למבחן(לא כולל יום לפני והמבחן עצמו כמובן) ויש לי 27 סימולציות(שילוב של 6 פרקים ולאחריהם 8), האם זה לא טו מאצ'? כל זה משולב עם תרגול שוטף מספר מרתון ומקצבים במילולית ואנגלית.
מה דעתך?
לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 26/דצמבר/2014 ב- 21:54
אין מספר של סימולציות, זה תלוי בהמון גורמים. מצד שני, אין כזה דבר "יותר מידי". לא יקרה מצב שאם תפתור "יותר מידי" סימולציות אז הציון יתחיל לרדת... או שתישאר במקום או שתשתפר.
פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
חבר בכיר
חבר בכיר

ציטוט פסיכימקורי ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 26/דצמבר/2014 ב- 22:01
תודה
ולמשל אם אני רואה שבמספר סימולציות אני חלש בנושא מסוים אז לעצור את הסימולציות ולפתור מחדש את התרגול בספרים(או שאולי עדיף לנסות ולהשיג אחרים?) או לשלב את התרגול בנושא עם המשך סימולציות?
לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 26/דצמבר/2014 ב- 22:18
לעצור סימולציות ולעבור על הנושא שוב (או לתרגל עוד).
פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
חבר בכיר
חבר בכיר

ציטוט פסיכימקורי ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 27/דצמבר/2014 ב- 23:38
אלעד שלום,
האם ניתן לעבור בין סוגי המבחנים(משולב לרגיל) לאחר סגירת ההרשמה ללא תשלום(או בתשלום) ואם כן עד איזה מרחק מהמבחן? לא הצלחתי למצוא לכך תשובה באתר המרכז.
לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 27/דצמבר/2014 ב- 23:58
שאל אותם בטלפון. אני מניח שזה כמו ביטול הרשמה ורישום מאוחר.
פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
חבר בכיר
חבר בכיר

ציטוט פסיכימקורי ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 29/דצמבר/2014 ב- 21:16
שאלה נוספת- מבחן יעל מיועד לכל מי שניגש למשולב(גם אם יש לי תעודת בגרות ישראלית רגילה לכל דבר)? אין על כך כל מידע ולשאול את המרכז הארצי זה קצת אירוני("שלום אפשר לרמות?...")
לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 29/דצמבר/2014 ב- 21:38
זה השתנה לאורך השנים. פעם חייבו את כולם, פעם לא...
בקיצור, זה לא משנה, וגם אין שום בעיה לשאול - אף אחד לא אמר שהמבחן המשולב נועד רק למי שעלה לארץ לפני חודשיים.
פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
 הגב למאמר הגב למאמר

קפוץ לפורום הרשאות פורום הצג רשימה נפתחת

דף זה נוצר ב .094 שניות.
  Copyright © 2007 Psycho.co.il All rights reserved.