פסיכומטרי

שאלות נפוצות שאלות נפוצות  חפש בפורום   לוח שנה   רישום משתמש חדש רישום משתמש חדש  התחבר [משתמש קיים] התחבר [משתמש קיים]

לאלעד פסיכו(:

הגב למאמר הגב למאמר
מחבר
  נושא חפש נושא חפש  אפשרויות הודעה אפשרויות הודעה
qolo הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר

מצב מקוון: מנותק
מאמרים: 171
  ציטוט qolo ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה נושא: לאלעד פסיכו(:
    פורסם: 27/נובמבר/2008 ב- 22:01

אני חייב להגיד שהפורום כאן אחד החזקים והכי טובים שיש בשוק כיום. עלה והצלח.

עכשיו לגבי הכמותית (: לשם זה נתכנסנו היום...Tongue
האם כל שני קווים משיקים היוצאים מאותה נק' מחוץ למעגל שווים זה לזה? יכול להיות מקרה שהם יוצאים מאותה נק' ולא שווים?

מה לגבי מספר 2 הוא ראשוני זוגי וחיובי נכון ?

האם טרפז שווה שוקיים האלכסונים שווים זה לזה?

האם אפשר להסתמך על השרטוט בהשוואה כמותית ?

מתי אי אפשר ?

תודה ענקית.Star
לתחילת העמוד
XAVT הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

כתובת: Israel
מאמרים: 662
  ציטוט XAVT ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 27/נובמבר/2008 ב- 22:20
אני מצטרף לקילוס הפורום. אין לו אח ורע כרגע ובאמת תודה רבה.

אומנם אני לא אלעד, אבל אני הקרציה שעונה על כל השאלות בפורום אם אני חושב שאני יודע את התשובה. מקווה שלא איכפת לך. אם כן, תתעלם מכל הרשום להלן:

1) כן. כל שני קטעים המוקצים בין נקודת היציאה המשותפת לנקודת ההשקה במעגל שווים. תמיד. אפשר להוכיח את זה, אם אתה לא מאמין לי (חפיפת משולשים לפי משפט צ.צ.ז ובהסתמך על המשפט שרדיוס יוצר זווית ישרה עם המשיק למעגל באותה נקודה).

2) ראשוני (אי אפשר לחלק אותו במספר אחר מ1 ועצמו) זוגי (מתחלק ב-2) וחיובי (גדול מ-0).

3) כן. שוב, אפשר להוכיח ע"י חפיפת משולשים (צ.ז.צ).

4) ממה שידוע לי אי אפשר אבל אפשר. :} .. אלעד יענה לך יותר טוב.

לתחילת העמוד
אלעד שווייצר (פסיכו) הצג רשימה נפתחת
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

כתובת: תל אביב
מאמרים: 18183
  ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 28/נובמבר/2008 ב- 01:08
ראשית, תודה רבה.
שנית, אני אולי עונה רוב הזמן בפורום, אבל את התודות אתם צריכים להפנות גם (ובעיקר) לטל, ששוקד על כל הטכנולוגיה באתר (ומשיפורים שלה תוכלו להנות בקרוב), ועל עוד המון עבודה והשקעה מאחורי הקלעים.

ועכשיו לתשובות:
1. שני משיקים היוצאים מאותה נקודה ולאותו מעגל בהכרח יהיו שווים זה לזה (אם תסרטט תראה שזה סימטרי).
2. כן כן וכן. (הוא הראשוני היחיד שהוא גם זוגי)
3. טרפז שווה שוקיים הוא סימטרי, ולכן, אם תעביר באמצע הבסיסים אנך (שדרך אגב עובר בנקודת מפגש האלכסונים), זה יהיה קו הסימטריה שלו, וכל צד ימין יהיה שווה לצד שמאל.  לכן, זוויות הבסיס שוות, האלכסונים שווים, חלקי האלכסונים שווים, הזוויות בין האלכסונים לשוקיים שוות וכו'.
4. באופן תיארטי, אסור להסתמך על סרטוט שכן הוא יכול להיות לא מדויק.
באופן מעשי, אפשר כמעט תמיד להסתמך על הסרטוט, מכיוון שמתוך 7-8 שאלות גיאומטריה שיש בפרק, רק באחת מהן יהיה סרטוט לא מדויק ובכל השאר כן.
בכל מקרה, גם כאשר מופיע סרטוט לא מדויק בדרך כלל קל לראות זאת.
אם לפי נתוני השאלה הסרטוט נראה מדויק, ניתן לסמוך עליו. כאשר הסרטוט אינו מדויק, זה יבוא לידי ביטוי בצורה ניכרת, כך שניתן יהיה לראות שהוא אינו מדויק, ואז יש 2 אפשרויות:
  1)  לא להסתמך עליו...
  2)  לתקן אותו - לסרטט מחדש את מה שלא מדויק כך שהסרטוט כן יהיה מדויק, ואז ניתן להסתמך עליו.

בדרך כלל, כאשר תופענה צורות משוכללות, ובכלל זה, צורות סימטריות, ניתן יהיה להסתמך על הסרטוט שכן הוא יהיה מדויק
(בדרך כלל - לא תמיד!)

פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
 הגב למאמר הגב למאמר

קפוץ לפורום הרשאות פורום הצג רשימה נפתחת

דף זה נוצר ב .125 שניות.
  Copyright © 2007 Psycho.co.il All rights reserved.