פסיכומטרי

שאלות נפוצות שאלות נפוצות  חפש בפורום   לוח שנה   רישום משתמש חדש רישום משתמש חדש  התחבר [משתמש קיים] התחבר [משתמש קיים]

ייעוץ לגבי עתודה...

הגב למאמר הגב למאמר
מחבר
  נושא חפש נושא חפש  אפשרויות הודעה אפשרויות הודעה
livsy הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש
צלמית

כתובת: תל אביב
מצב מקוון: מנותק
מאמרים: 2
  ציטוט livsy ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה נושא: ייעוץ לגבי עתודה...
    פורסם: 06/פברואר/2009 ב- 11:14

אני נמצא הבתלבטות מאוד גדולה.

יש לי פסיכומטרי ציון 680 וציוני בגרות ציון 110 ואני רוצה ללמוד הנדסת מחשב
רציתי לדעת אם שווה לי להירשם לעתודה כי שמעתי שיש הרבה שטוענים שזה לא שווה שבסוף לא מקבלים מה שלמדת וכו'..
אז רציתי לשמוע את דעה שיותר מבינה בנושא...
כי אני ממש מתלבט...
אשמח לקבל תשובה.
תודה.
לתחילת העמוד
assafy הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

מאמרים: 968
  ציטוט assafy ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 06/פברואר/2009 ב- 19:12
היו לי 2 מפקדים עתודאים, והרבה בבסיס שלי הם עתודאים (אגב, השתחררתי אתמול :) ) ובת דודה שלי עתודאית, אז אני אספר לך קצת ממה שאני יודע...

אני אצביע על כמה יתרונות וחסרונות

יתרונות:
1. מסלול מהיר לקצונה, כולל העלאה מזורזת בדרגות, וכמובן אופציות קידום רבות
2. תפקיד פיקודי וניהולי תמיד נותן הרגשה טובה יותר. ההתייחסות לצבא היא כאל מקום עבודה, ולא כאל מקום שיש רס"ר שצועק עלייך ומעביד אותך
3. תואר על חשבון הצבא ועוד בגיל צעיר, מה יכול להיות רע בזה?
4. בנוסף, הרבה תארים של עתודאים הם תארים שנלמדים במסלול מהיר יותר (המפקד שלי שעבר למשל למד כלכלה בשנתיים במקום 3)
5. מעט יותר חופש בחירה בתפקיד בצבא
6. נסיון שכמובן יתפוס לאזרחות ולקורות החיים
7.והכי חשוב לדעתי-כרגע, עם המצב במשק, לפחות יש לך עבודה מובטחת

חסרונות:
1. עתודה מכונה גם "חתונה עם הצבא". 3 שנים קבע, לא כולל הזמן שתלמד את התואר, מבטיחים לך שתישאר בצבא לפחות עד אזור גיל 25-30
2. "עבודה בחינם"-3 שנים ראשונות של עבודה קשה בתור אדם עם תואר תזכה אותך במשכורת של כ-700 ש"ח בחודש. בקבע המצב משתפר מעט, אבל גם זה לא נוצץ לעומת משכורות בשוק ההייטק (במקרה שלך לפחות)
3. לא בטוח שתדע לאן תגיע-הרבה פעמים הצבא מחליט בשבילך לאן תלך. מצד אחד-יכול להיות לך מזל ותגיע לבסיס טוב עם תנאים מעולים-רכב צמוד (ויש מקומות כאלו, מנסיון), משרד מפואר, חיילים איכותיים, אוכל טוב ובאמת בסיס על רמה.
מצד שני-ישנם מלא בסיסים שהם על הפנים מבחינת התנאים...
חוסר הבטחון לגבי "איפה יציבו אותי" יכול להפריע מאוד לאנשים שנוטים פחות לקחת סיכונים ומעדיפים משהו נוח וקבוע
4. זוכר שבאזרחות יכולת לבחור ללכת אם לא מצא חן בעינייך המקום?
ובכן, בצבא זה מעט בעייתי יותר. תיאורתית-אפשר להפר חוזה במקרים חריגים. אבל מה שקורה בפועל הוא שהצבא ממש לא ממהר להפר חוזה עם אנשים שלמדו על חשבונו, על אחת כמה וכמה כשמדובר בהפסד של עשרות אלפי שקלים
5. צ-ב-א-לא מסגרת קלה, משמעת נוקשה, תורנויות (לעתודאים פחות, אבל תלוי איפה ומה התפקיד, ובכל מקרה-בהתחלה לא תהיה פטור לחלוטין), לא תנאים שניתנים לבחירה, לפעמים לא חוזרים הרבה הביתה.
המסגרת הזו לא מתאימה לכל אחד, וכשמדובר בבחירה אישית-חייבים לשאול את עצמינו "האם אני בכלל אוהב מסגרת צבאית?"

לסיכום-השאלה "האם כדאי עתודה" היא שאלה שכל אחד יענה עליה בצורה אחרת. אלו רק חלק ממכלול שלם של שיקולים שכדאי לעשות לפני שבוחרים ללכת על עתודה.

אני מקווה שהצלחתי לעזור לך אם יש לך עוד שאלות-תשאל, ואני אבדוק אם אוכל לענות לך על השאלות

בהצלחה Smile

נערך ע"י assafy - 06/פברואר/2009 ב- 19:40
לתחילת העמוד
livsy הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש
צלמית

כתובת: תל אביב
מאמרים: 2
  ציטוט livsy ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 08/פברואר/2009 ב- 11:28
ראשית כל, תודה רבה לך על המידע המפורט...
עזרת לי מאד...
רציתי גם לשאול בהקשר למה שאמרת אמרו לי שיש אנשים שנכנסו והם ממורמרים בעתודה
כי הצבא לא נתן להם לאחר שנות הלימוד תפקיד שעליו הם למדו אלא פשוט תפקיד פשוט ולא יעיל...
וזה דבר שמאד מדאיג אותי אם יש אפשרות שכל הזמן שהקדשתי ילך לתימיון,,
אשמח לשמוע את התיחסותך לנושא.
תודה.
לתחילת העמוד
assafy הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

מאמרים: 968
  ציטוט assafy ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 08/פברואר/2009 ב- 21:50
כפי שאמרתי באחד הסעיפים, וזה גם משהו ששאלתי את הקצין שלי בזמנו (כבר השתחררתי, יש לציין)
אמנם שואלים אותך מה אתה רוצה, ויש שאלונים ששואלים אותך איזה אופי שירות אתה מעדיף (רחוק מהבית, קרוב, יחידה קרבית, עורפית וכדומה) אבל בסופו של דבר ההחלטה היא של הצבא, ואין מה לעשות עם זה ממש, בטח לא אחרי שהצבא שילם לך על תואר

כפי שאמרתי בשורה התחתונה-מי שלא בטוח שיסתדר עם המסגרת הצבאית ומעדיף ללכת על בטוח, ייתכן ועתודה היא לא הדבר הנכון בשבילו

אתה צריך לשאול את עצמך למה אתה רוצה עתודה?
בגלל התואר בגיל מוקדם? בגלל שמשלמים לך על התואר? בגלל שאתה רוצה תפקיד בצבא שהוא לא לכאורה ראש קטן? בגלל שאתה רוצה להמשיך בצבא הרבה שנים?
לתחילת העמוד
 הגב למאמר הגב למאמר

קפוץ לפורום הרשאות פורום הצג רשימה נפתחת

דף זה נוצר ב .094 שניות.
  Copyright © 2007 Psycho.co.il All rights reserved.