פסיכומטרי

שאלות נפוצות שאלות נפוצות  חפש בפורום   לוח שנה   רישום משתמש חדש רישום משתמש חדש  התחבר [משתמש קיים] התחבר [משתמש קיים]

בעיות ניסוי וטעיה - ספר מרתון

הגב למאמר הגב למאמר הדף  <123
מחבר
  נושא חפש נושא חפש  אפשרויות הודעה אפשרויות הודעה
noa20 הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

כתובת: ראשון לציון
מצב מקוון: מנותק
מאמרים: 125
  ציטוט noa20 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 21/פברואר/2016 ב- 23:37
תודה!
אפשר תשובות גם לשאלה 9 ולאלו של חלוקה ושארית?
ויש לי עוד כמה מהבנה גאומטרית ספר מרתון עמוד 174:
שאלה 9 - לא הבנתי למה אי אפשר היה לומר שאורך הקו גדול מ3R, אפשר להסתמך על הסרטוט ולומר שזה רבע מעגל לא?

שאלות 21, 25, 27 - אם אפשר הסבר איך לפתור אותן

תודה :)
לתחילת העמוד
עודד חיפה הצג רשימה נפתחת
מדריך פסיכו
מדריך פסיכו
צלמית

כתובת: חיפה
מאמרים: 834
  ציטוט עודד חיפה ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 22/פברואר/2016 ב- 09:41
עמוד 156 שאלה 9:

שלושת המשולשים דומים (ה"בסיסים" מקבילים, זוית ראש משותפת), ולכן שומרים על יחס פנימי זה בין צלעות.
אפשר לומר, למשל, שAE = DE * X, כאשר X הוא מקדם כלשהו (1 אם הן שוות, יכול להיות גם 0.5, 2, או כל מספר חיובי בעולם, למעשה), וכך גם לגבי שתי הצלעות ה"ימניות" בשני המשולשים הגדולים יותר. אחרי שתעשי את זה תקבלי לכל הקטעים שם ביטוי באמצעות המקדם X, ואז, לאחר חיסור קטעים בהתאם למבוקש בשאלה, הוא יצטמצם.

עמוד 270 שאלה 5:
כדי שמספר יתחלק גם ב-2 וגם ב-7, הוא צריך להיות כפולה של 14. על אותו משקל, ב-B יש מספרים שהם כפולה של 15. ישנו עקרון שבתחום מסוים ככל שהמחלק קטן יותר יהיו יותר מספרים שיתחלקו בו (דמייני זאת כמעין "צעדים". ככל שהצעדים קטנים יותר, תצטרכי יותר צעדים כדי לעבור דרך מסוימת).

עמוד 270 שאלה 7:
הצבה. אפשר גם x = 0. פוסל לך 3 תשובות, וסלאמת. לא להסתבך עם חישובים של מספרים גדולים (4 זה כבר מספר גדול).

עמוד 273 שאלה 19:
שני המספרים מופיעים בטבלת חזקות, ואת שניהם את צריכה לזכור ולא להסתבך עם חישובים במבחן. יש כאן הבנה שככל שהמחלק קטן יותר השארית תהיה קטנה יותר, אבל זה לא תמיד נכון ואני ממליץ לא לחשוב בכיוון הזה. יש שם המון סייגים וניואנסים שצריך להכיר.

עמוד 174 שאלה 9:
ממש לא. כל עוד אין סיומן של זווית ישרה (ריבוע עם נקודה) - זו לא זווית ישרה! הזווית הזו גמישה ויכול לגדול גם ל359 מעלות או לקטון למעלה אחת.

עמוד 177 שאלה 21:
הנקודה A מקובעת איפשהו על היקף המעגל השמאלי. הנקודה B על היקף הימני. מרחק מקסימלי ביניהן יתקבל כאשר A בקצה הכי שמאלי של השרטוט, וB בקצה הימני ביותר (6 רדיוסים). מרחק מינימלי יתקבל כאשר הן מתקרבות אחת לשניה ככל האפשר, 2 רדיוסים.

25:
מחוקי יעילות צורה אנו יודעים שהצורה היעילה ביותר בכל משפחה היא הצורה המשוכללת. במקרה זה - משולש שווה צלעות. מה יהיה שטחו של משולש שווה צלעות שהיקפו 30? האם יכול להיות שלמשולש ישר זווית שטח דגול יותר?

27:
תעבירי רדיוסים ממרכז המגעל הפינתי השמאלי (או כל מעגל פינתי אחר) לנקודות ההשקה שלו עם הריבוע. אם עדיין לא תסתדרי, ארחיב.

נעה, אני חושב שיהיה נוח יותר אם תפתחי שרשור חדש לכל נושא עליו את שואלת. כך יוקל על חברייך לעקוב וללמוד, ובנוסף אנחנו לא נפספס שאלות שאת שואלת בתוך סבך התגובות....

עודד.
לתחילת העמוד
noa20 הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

כתובת: ראשון לציון
מאמרים: 125
  ציטוט noa20 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 22/פברואר/2016 ב- 23:12
תודה רבה עודד! הצלחתי את האחרונה

אפתח עבור כל נושא שרשור חדש בפעמים הבאות :)
לתחילת העמוד
mayanorner הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש

מאמרים: 31
  ציטוט mayanorner ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 20/אפריל/2016 ב- 12:37
פורסם במקור ע"י אלעד שווייצר (פסיכו)

31 -
למה לא עבד?
בכל מקרה, זו שאלה של ניסוי וטעייה - בודקים תשובות.
מצטער על ההקפצה, אבל זאת באמת שאלה שלא ניתן לפתור על סמך חוקיות? אני פשוט תמיד טועה בשאלות האלו שצריך לבדוק את כל התשובות, (בעצם כנראה הסוג שאני בעיקר טועה בו או בין היחידים) אם כן יש דרך, אתה יכול לתת הסבר? אם לא, אתה יכול לתת הסבר איך היית בודק את השאלה הספציפית הזאת? הרגיש לי שהבדיקה שלה ארוכה מדי...
לתחילת העמוד
אלעד שווייצר (פסיכו) הצג רשימה נפתחת
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

כתובת: תל אביב
מאמרים: 18183
  ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 20/אפריל/2016 ב- 12:39
איך בחוקיות? אתה לא יודע כמה מוטות מכל סוג יש לך.
פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 20/אפריל/2016 ב- 12:42
אפשר גם בהבנה, אבל זה לא טריוויאלי להגיע לצורת החשיבה הזו ומחשש לבלבול אני מעדיף שתפתרו בניסוי וטעייה -

המוט הגבוה ביותר יהיה 6 פעמים 8.
למה?
כי במקום 7 פעמים מוט של 8 מטרים אפשר לקחת 8 פעמים מוט של 7 מטרים, וכל מספר מעבר לזה, תמיד אפשר יהיה לקחת 8 פעמים 7 מטרים + התוספת.
לכן המקסימום יכול להיות 1 פחות מהמוט הקצר כפול המוט הארוך.
פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
mayanorner הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש

מאמרים: 31
  ציטוט mayanorner ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 20/אפריל/2016 ב- 13:17
פורסם במקור ע"י אלעד שווייצר (פסיכו)

אפשר גם בהבנה, אבל זה לא טריוויאלי להגיע לצורת החשיבה הזו ומחשש לבלבול אני מעדיף שתפתרו בניסוי וטעייה -

המוט הגבוה ביותר יהיה 6 פעמים 8.
למה?
כי במקום 7 פעמים מוט של 8 מטרים אפשר לקחת 8 פעמים מוט של 7 מטרים, וכל מספר מעבר לזה, תמיד אפשר יהיה לקחת 8 פעמים 7 מטרים + התוספת.
לכן המקסימום יכול להיות 1 פחות מהמוט הקצר כפול המוט הארוך.
כן התכוונתי לכתוב הבנה אבל יצא לי חוקיות... תודה! האמת שלא הצלחתי לעשות את זה בהצבה בזמן סביר... אולי צריך לעבוד על יכולת החישוב שלי
לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 20/אפריל/2016 ב- 16:22
חשוב. לוח הכפל בעל-פה!
פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
 הגב למאמר הגב למאמר הדף  <123

קפוץ לפורום הרשאות פורום הצג רשימה נפתחת

דף זה נוצר ב .047 שניות.
  Copyright © 2007 Psycho.co.il All rights reserved.