פסיכומטרי

שאלות נפוצות שאלות נפוצות  חפש בפורום   לוח שנה   רישום משתמש חדש רישום משתמש חדש  התחבר [משתמש קיים] התחבר [משתמש קיים]

למה פעם היה קל ?

הגב למאמר הגב למאמר
מחבר
  נושא חפש נושא חפש  אפשרויות הודעה אפשרויות הודעה
mandolina הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

כתובת: תל אביב
מצב מקוון: מנותק
מאמרים: 176
  ציטוט mandolina ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה נושא: למה פעם היה קל ?
    פורסם: 10/אפריל/2009 ב- 14:01
למה פעם הכל היה פשוט כל כך בנושא הזה של בחירת מקצוע... ואני מתכוון לדור ההורים שלנו, הרבה פעמים אתה שואל אותם או קורא על אחרים בעיתון איך הגיעו למקצוע שלהם ..וזה נראה בערך ככה:" יום אחד ראיתי מודעה על איזה עץ בשכונה והחלטתי לנסות להתקשר" ... או סתם איזה צורך "מקרי" כזה שמישהו חיפש איזה מישהו עם כשרון מסויים למשהו מסויים ומאז הוא "נתקע" שם בסוף איזה 30 שנה .. ...ואני בטוח שאם תשאלו אותם הם יגידו לכם שבזה הם הכי מוכשרים ובאמת זאת העבודה שהכי מתאימה להם..

לאן נעלמה התמימות הזאת , הפשטות הזאת , יד הגורל הזאת שפשוט מייעדת כל אחד לתפקידו בלי הרבה לשבור את הראש ..הרי פעם המושג הזה של הכוונה מקצועית בכלל לא היה קיים והיום שהוא קיים זה נראה כאילו שהכל עוד  יותר מבולבל ורק מסבך יותר את ההתלבטויות. ..
לתחילת העמוד
rom1986 הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

מאמרים: 123
  ציטוט rom1986 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 10/אפריל/2009 ב- 17:33
דבר ראשון זה לא היה בדיוק ככה אבל זה נכון שלא כמו היום,
לדעתי ההבדל הוא משום שהיום הטכנולוגיה התפתחה ויש הרבה הרבה יותר אפשרויות תעסוקה וגם לימודים.
מי לפני כמה שנים היה הולך ללמוד הנדסת ביוטכנולוגיה או כל מיני מקצועות אחרים שלא היו קיימים אז?
היה מבחר מצומצם יותר של תעסוקה ואני חושב שמפה ההבדל, אבל יהיה מעניין לשמוע תאוריות אחרות.
לתחילת העמוד
XAVT הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

כתובת: Israel
מאמרים: 662
  ציטוט XAVT ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 11/אפריל/2009 ב- 14:06
מנדולינה, אני אצטט את קוהלת: "אין חדש תחת השמש". יצא לך לקרוא ספרים? אני ממליץ בחום. תראה שאנשים הם אותם האנשים בעבר ובהווה וההבדלים בינינו לבין הרומאים העתיקים הם מינוריים. גם הם חוו את מה שאתה חווה וגם הם התלוננו על כך שבימי הוריהם הבחירה הייתה כה פשוטה ואילו היום יכולים הם לבחור בין תעסוקות כה רבות... בדומה לקיטורי הזקנות על הפקרותן של הבנות הצעירות או תלונותיהם הניצחיות של המורים בדבר הדרדרותם של התלמידים בעת החדשה כי "פעם.. בימינו..".

כנראה שגם אתה בסוף תזכור שבחרת במה שבחרת לפי משהו טרוויאלי לחלוטין כמו מודעה באינטרנת ולא תזכור את כל שיקוליך הקרים והתלבטויותך שקדמו לקבלת ההחלטה.

התמימות והפשטות לא נעלמו - הם מעולם לא היו פה. אין חדש תחת השמש וילדך יקטרו על אותו הדבר.
לתחילת העמוד
olive89 הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

כתובת: רחובות
מאמרים: 112
  ציטוט olive89 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 11/אפריל/2009 ב- 22:44
בס"ד

מסכימה עם הנאמר לעיל,"מה שהיה היה ומה שעתיד להיות..."(משו כזה..)
ובנוסף-
זה החיובי בשכחה שאולי רק אם נתאמץ ניזכר בעוגמת נפש או בקשיים שעברנו.
לתחילת העמוד
 הגב למאמר הגב למאמר

קפוץ לפורום הרשאות פורום הצג רשימה נפתחת

דף זה נוצר ב .094 שניות.
  Copyright © 2007 Psycho.co.il All rights reserved.