פסיכומטריהסברים ותרגול
אנלוגיות
השלמת משפטים


הגיון צורני


חידות ומשחקי הגיון


הגיון יומיומי


הבנת הנקרא
 
 

מבוא לאנלוגיות


מיקום: פרק חשיבה מילולית, שאלות ראשונות בפרק.
מספר שאלות - 6 שאלות בפרק (שאלות 1-6).
זמן מומלץ - כחצי דקה לשאלה - סה"כ 3 דקות ל-6 שאלות.

שאלות בנושא אנלוגיות מופיעות בפרק חשיבה מילולית במבחן הפסיכומטרי, מיד לאחר שאלות מילים וביטויים ולפני שאלות החלפת אותיות (פטל). השאלות בנושא אנלוגיות בודקות את היכולת שלנו להגדיר במדויק קשר או יחס בין שתי מילים ואת היכולת להבחין בדמיון בין שני יחסים.
שאלות האנלוגיות בבחינה הפסיכומטרית הן השאלות שמנבאות בצורה הטובה ביותר את ההצלחה של התלמיד באקדמיה, ולכן זהו הנושא הגדול ביותר בפרק חשיבה מילולית. בשאלות בנושא אנלוגיות ניתן להשיג שיפור משמעותי בזמן קצר - כל מה שצריך לעשות הוא לתרגל, ולנסות וללמוד (לעיתים בעזרת התשובות וההסברים בספרי הלימוד), כיצד יש לנסח את המשפט שמגדיר את הקשר בין המילים באופן הטוב ביותר. ככל שהמשפט שתנסחו יהיה מדויק יותר, כך פתרון השאלה יהיה קל ומהיר יותר. בנוסף, השליטה באוצר מילים באה לידי ביטוי בנושא זה, שכן כמעט ולא ניתן לפתור את השאלות ללא ידיעת פירוש המילים המופיעות בהן.

למרות בבחינה הפסיכומטרית במתכונת החדשה כבר אין שאלות של אוצר מילים, עדיין חשוב להמשיך ולשנן את המילים לפסיכומטרי מכיוון שמילים אלו ממשיכות להופיע באנלוגיות וגם בשאלות אחרות כמו השלמת משפטים ושאלות הבנה והסקה שונות.

 

  Copyright © 2007 Psycho.co.il All rights reserved.