פסיכומטריהסברים ותרגול


 
 

תנאים מותאמים


ככלל, המרכז הארצי לא שש לתת הקלות.
כולנו זוכרים איך בבחינות הבגרות כל מי שרק רצה קיבל תוספת זמן. כאן זה לא כל כך פשוט.
רוב הפונים נענים בשלילה. מניסיון העבר, לעיתים צוות הבמו"ת (בחינה בתנאים מותאמים) משיב בשלילה גם לנבחנים אשר באמת זקוקים להקלות.
המרכז הארצי לבחינות ולהערכה מנסה לתת מענה לקשיים של נבחנים בעלי מגבלות שונות. המגבלות יכולות להיות פיזיות או מגבלות של ליקויי למידה שונים. המרכז מנסה לאפשר לנבחנים אלה לעקוף את תוך שמירה על שיוויון כלפיי שאר הנבחנים.
 
מי יכול לפנות בבקשה לבחינה בתנאים מותאמים?
מועמדים אשר נרשמו לבחינה ויש להם, כאמור, מגבלה  או ליקוי למידה שיכולים להשפיע על התפקוד שלהם בבחינה. לפני צהלות השמחה, יש לזכור כי לא בהכרח הקלות שקבלת בבחינות הבגרות יינתנו בבחינה הפסיכומטרית.
 
לפני שתרוצו לפנות ליחידה לבחינות מתואמות שימו לב:
לא ניתנות הקלות על בסיס חרדת בחינות או חוסר הכנה לבחינה (לא הייתם בתיכון כי עבדתם על מנת לפרנס את ההורים לא נחשב מוגבלות). ליקוי כתיבה אינו נחשב, פשוט כי אין צורך בכתיבה במבחן (על השם והכתובת תתאמנו חזק). בכל מקרה, התנאים ניתנים תוך שמירה על הוגנות כלפי שאר הנבחנים ולסובלים מליקויי ממשי בלבד.
תנאים מותאמים ניתנים לנבחנים הסובלים מליקוי המשבש מאוד את תפקודם.
 
מה תוכלו לקבל בכל זאת?
בחינה ממוחשבת הכוללת תוספת זמן, הארכת זמן בכמה מפרקי הבחינה או בכולם, דף תשובות מוגדל, הפסקות בין הפרקים, שימוש במחשבון (חיבור חיסור כפל וחילוק בלבד), השמעת פרקי האנגלית, התאמת תנאים פיזיים שונים ועוד, לפי האבחון.
מה לא תקבלו?
מילון ממוחשב או אחר, פטור מחלק מהמבחן, הסבר לכוונת השאלות, סימון התשובות שלא על גיליון התשובות.

 

  Copyright © 2007 Psycho.co.il All rights reserved.