פסיכומטריהסברים ותרגול
 
 

איך מחושב הציון של מבחן מימד?


מאת: אלעד שווייצר

ספר הכנה למבחן מימ"ד
ערכת הכנה מושלמת לבחינת מימ"ד - מותאמת ללימוד עצמי - הסברים מפורטים, תרגול מקיף, מילון ומבחנים לדוגמה - הערכה כוללת פתרונות מלאים לכל התרגולים!

איך מחושב הציון של מבחן מימ"ד?

חישוב ציון מבחן מימ"ד

במבחן מימ"ד ישנם 3 סוגים של ציונים:

ציון גלם - את ציון הגלם מקבלים עבור כל תחום בנפרד - מתמטיקה, עברית ואנגלית. ציון הגלם הוא למעשה מספר התשובות הנכונות שעניתם באותו תחום. למשל, אם עניתם נכון על 38 שאלות שמתמטיקה, אז ציון הגלם שלכם במתמטיקה הוא 38.

חשוב לדעת כי אם טעיתם בשאלה, זה לא מוריד לכם את הציון, פשוט לא תקבלו נקודות על השאלה הזו, ולכן אם אתם לא יודעים את התשובה במהלך המבחן - כדאי לנחש ולא להשאיר את השאלה ללא מענה.

ציון תחום - לאחר שמחושב ציון הגלם, המרכז הארצי לבחינות והערכה עושה לו "התאמות" כדי לאפשר השוואת הציון לנבחנים אחרים שנבחנו במועדים אחרים ובנוסחים אחרים של הבחינה. מטרת ההתאמות היא לתרגם את ציוני הגלם לסולם ציונים אחיד כדי לא להפלות לרעה נבחנים שנבחנו במבחן קשה מידי, או להיפך.

ציון מבחן מימ"ד - הציון הכללי של מבחן מימ"ד הוא בעצם השילוב של שלושת ציוני התחומים השונים של מתמטיקה, עברית ואנגלית. בדרך-כלל, מה שמעניין את המכינות זה הציון הכללי שלכם, ופחות הציון בכל תחום ותחום. הציון הכללי נע בין 50 נקודות (למי שלא ענה על אף שאלה נכון) לבין 650 (למי שענה נכון על כל השאלות).

מה משמעות הציון של מבחן מימ"ד

מבחן מימ"ד נועד לעזור למכינות הקדם-אקדמיות למיין את המועמדים למכינה ולעזור להם לבחור את אלו שיש להם הסיכוי הגבוה ביותר להצליח בלימודים במכינה, ובהמשך, גם בלימודים לתואר אקדמי (במכללה או באוניברסיטה). כל מכינה מתחשבת בציון של בחינת מימ"ד לפי החלטתה. הציון עוזר למכינה לבחור את מי לקבל ואת מי לא, ויכול להיות שמכינה מסוימת לא תקבל מועמד מסוים, אולם מכינה אחרת כן תקבל אותו.

כדאי לעשות מבחן מימ"ד לדוגמא באתר כדי לקבל הערכה מה מצבכם בחומר.

דיווח ציוני מימ"ד

המרכז הארצי לבחינות והערכה יעביר את הציון שלכם במבחן מימ"ד למכינה בה נבחנתם בתוך 10 ימים ממועד הבחינה. אתם תוכלו לצפות בציון שלכם באינטרנט, באתר של המרכז הארצי לבחינות והערכה, בעזרת פרטים מזהים: מספר תעודת זהות, שם ומספר האסמכתא שתקבלו בבחינה עצמה.

 

  Copyright © 2007 Psycho.co.il All rights reserved.