פסיכומטריהסברים ותרגול
 
 

תרגול למבחן אמי"ר ולמבחן אמיר"ם


מאת: אלעד שווייצר

מבחן אמי"ר / מבחן אמיר"ם

תרגול למבחן אמי"ר ולמבחן אמיר"ם

סוגי השאלות במבחן אמי"ר
מבחן אמי"ר בודק את היכולת שלכם להבין ולנתח קטעי קריאה באנגלית ברמה אקדמית. בכדי לעשות זאת, יש במבחן אמי"ר מספר סוגי שאלות - השלמת משפטים, ניסוח מחדש והבנת הנקרא.שאלות השלמת משפטים בוחנות בעיקר את אוצר המילים שלכם באנגלית, ואילו שאלות ניסוח מחדש בודקות בעיקר את היכולת שלכם להבין משפטים באנגלית ואת חלקי המשפט השונים ותפקידם. הסוג השלישי המופיע בבחינת אמי"ר הוא שאלות הבנת הנקרא, שמן הסתם בודקות את היכולת שלכם לקרוא קטע או חלקים ממנו ולענות על שאלות הנוגעות לקטע. סוג שאלות זה מהווה מעיון בדיקה מסכמת של שני הסוגים הקודמים, בו עליכם להבין לא רק את מה שכתוב בקטע, אלא לעיתים גם דברים הנרמזים בין השורות.

איך לתרגל לקראת מבחן אמי"ר?
התרגול לקראת המבחן מתחלק לשניים - תרגול סוגי השאלות מתוך ספר הכנה לאמי"ר ותרגול של מבחני אמי"ר לדוגמא. בחלק הראשון של הלימוד כדאי לתרגל תחילה מתוך ספר אמי"ר ורק לאחר סיומו כדאי לעבור ולפתור מבחני אמי"ר לדוגמא.

בספר הכנה למבחן אמי"ר השאלות בדרך כלל מופיעות ביחידות תרגול לפי נושאים. חשוב לקרוא תחילה את ההסברים והדוגמאות לכל סוג שאלות, ולאחר מכן להתחיל לפתור מקבצי שאלות בנושא זה. את היחידות הראשונות כדאי לפתור ללא הגבלת זמן, בעיקר כדי להכיר מעט את השאלות ולהתרגל אליהן. לאחר שאתם מרגישים שהבנתם את העקרון, כדאי להתחיל עם תרגול אמי"ר בזמנים.

זמנים מומלצים בתרגול למבחן אמי"ר
הזמנים המומלצים לכל אחד מסוגי השאלות במבחן אמי"ר הם:

שאלות השלמת משפטים - כחצי דקה לכל שאלה. בפרק אנגלית במבחן אמי"ר יש 11-12 שאלות השלמת משפטים, ולכן מקטע זה אמור לקחת כ-5.5 עד 6 דקות.

שאלות ניסוח מחדש - כדקה לשאלה. בכל פרק יש 6-7 שאלות, שאמורות לקחת לכם כ-6-7 דקות. שימו לב כי השאלות הראשונות במקטע זה קלות יותר ובדרך כלל קצרות יותר, ולכן אמורות לקחת פחות מדקה, אך אתם תזדקקו לזמן שחסכתם בהמשך, בשאלות האחרונות במקטע, שהן קשות יותר וארוכות יותר בדרך כלל.

שאלות הבנת הנקרא - כדקה לשאלה + דקה או שתיים נוספות לכל קטע. שימו לב כי אין זמן שמוקצה במיוחד לצורך קריאת הקטע, ועליכם להספיק במהלך הדקה גם לקרוא את השאלה וגם לחפש את התשובה שלה בקטע.

 

  Copyright © 2007 Psycho.co.il All rights reserved.