פסיכומטריהסברים ותרגול
 
 

מבחן אמי"ר / מבחן אמיר"ם


מאת: אלעד שווייצר

מבחן אמי"ר / מבחן אמיר"ם

מה זה מבחן אמי"ר?
מבחן אמי"ר הוא מבחן שנועד לקבוע את רמת האנגלית של המועמדים ללימודי תואר ראשון (אמי"ר הם ראשי התיבות של אנגלית מיון רמה). כל בוגר תואר ראשון חייב להגיע לרמת אנגלית מסויימת, ובכדי להגיע עליה נקבע כי כל סטודנט חייב להשתתף ב-5 קורסי אנגלית. מבחן אמי"ר הוא מבחן שנועד לספק, עבור מי שרוצה בכך, פטור באנגלית מחלק מהקורסים, או אפילו מכולם. ככל שהציון בבחינת אמי"ר גבוה יותר כך ניתן לקבל פטור מיותר קורסי אנגלית, וכאשר הציון גבוה במיוחד ניתן לקבל פטור מלא מכל הקורסים.

מה זה מבחן אמיר"ם?
מבחן אמיר"ם הוא בעצם מבחן אמי"ר ממוחשב (אמיר"ם הם ראשי התיבות של אמיר ממוחשב). מבחן אמיר"ם מורכב מאותם סוגים של שאלות שיש במבחן אמי"ר, אולם המבנה שלו שונה מכיוון שהוא מתבצע על מחשב ולא בדפים. דרך הלימוד למבחן אמיר"ם זהה לזו של בחינת אמי"ר מכיוון שמדובר באותן שאלות בדיוק.

מה ההבדל בין מבחן אמי"ר למבחן אמיר"ם?
מבחן אמי"ר הוא מבחן אמריקאי "רגיל" שנערך על דפים. לעומתו, מבחן אמיר"ם מתבצע על מחשב והוא מבחן אדפטיבי. מבחן אדפטיבי הוא מבחן שמתאים את עצמו לנבחן, ובכל רגע התוכנה אומדת את יכולתו של הנבחן (לפי תשובות שענה על השאלות הקודמות) ומחליטה איזו שאלה להציג בפניו בהתאם לכך.

נבחן שטועה יקבל שאלות קלות יותר ואילו נבחן שענה נכון יקבל שאלות קשות יותר. עם זאת, אל תטעו לחשוב שכדאי לטעות כדי לקבל שאלות קלות יותר. מי שטועה אמנם מקבל שאלות קלות יותר, אך בהתאם לרמת הקושי של השאלות נקבעת גם רמת האנגלית שלו וציון האמיר"ם שלו יהיה נמוך יותר.

מי צריך מבחן אמי"ר / מבחן אמיר"ם?
בעקרון, אף אחד לא חייב לעשות מבחן אמי"ר או מבחן אמיר"ם. אפשר בהחלט להירשם לכל קורסי האנגלית ולעבור את המבחנים שלהם אחד אחד. אבל בינינו, אין ספק שעדיף ללמוד חודש-חודשיים ולקבל פטור מ2-3 קורסים באנגלית מאשר לסחוב את זה כמה סמסטרים. בנוסף, ציון האנגלית בפסיכומטרי מחליף את ציון האמי"ר (למי שניגש למבחן הפסיכומטרי כמובן).

ערכת הכנה למבחן אמי"ר
ערכת ההכנה של פסיכו היא הערכה הטובה והמקצועית ביותר, בעלות המשתלמת ביותר, וכוללת:
  • ספר הסברים ותרגול
  • מילון מותאם למבחן אמי"ר
  • 5 מבחני אמי"ר לדוגמא
לפרטים נוספים - לחצו על הקישור הבא: ערכת הכנה למבחן אמי"ר.

כדי ללמוד עוד על מבחן אמי"ר ומבחן אמיר"ם, הכנסו לקישורים הבאים:

 

  Copyright © 2007 Psycho.co.il All rights reserved.