פסיכומטריהסברים ותרגול
 
 

הסבר על ציון מבחן אמי"ר


מאת: אלעד שווייצר

מבחן אמי"ר / מבחן אמיר"ם

הסבר על ציון מבחן אמי"ר

טווח ציוני מבחן אמי"ר
הציון במבחן אמי"ר נע בין 150 ל-250, ואילו הציון בתחום האנגלית בפסיכומטרי נע בין 50 ל-150. כפי שניתן לראות, בשני המקרים יש טווח של 100 נקודות, וכדי לעבור מציון האנגלית בפסיכומטרי לציון מבחן אמי"ר יש להוסיף 100 נקודות (למשל, ציון 116 בפסיכומטרי שקול לציון 216 במבחן אמיר).

ציון אמיר"ם נע בין 50 ל-150 (בדומה לציון האנגלית בפסיכומטרי). מבחינת מוסדות הלימוד ציון מבחן אמיר"ם שנעשה במוסד מסויים לא מתקבל אוטומטית במוסד אחר, וזה נתון לשיקול דעתם, בניגוד לציון אמי"ר שמתקבל בכל המוסדות.

פטור באנגלית
כדי לקבל פטור באנגלית דרוש ציון אמי"ר גבוה מ-234 או ציון אמיר"ם גבוה מ-134, ומתחת לזה ישנן מדרגות של ציונים לקבלת פטור מחלק מהקורסים. למשל, בין ציון 220 ל-234 זו רמת מתקדמים, ועליכם לעשות רק קורס אנגלית אחד. בערכת הכנה למבחן אמי"ר יש טבלה מפורטת של טווחי הציונים עבור כל רמת אנגלית.

ציון מבחן אמי"ר מינימלי לקבלה ללימודים
בחלק ממוסדות הלימוד (בעיקר באוניברסיטאות) קיים ציון מבחן אמיר"ם מינימלי (ציון 84) שמתחתיו כלל לא ניתן להתקבל ללימודים, בלי קשר לציון הפסיכומטרי או לממוצע הבגרות שלכם. מי שמקבל ציון נמוך מ-84 חייב לשפר את הציון טרם תחילת לימודיו. למרות זאת, בחלק מהמכללות החליטו להגמיש את תנאי הקבלה ולקבל גם מועמדים עם ציון מבחן אמי"ר נמוך מ-84, ופשוט לחייב אותם לעשות קורסים נוספים באנגלית (עוד כסף למכללה - למה לא?).

כדי לדעת איפה אתם עומדים, אחרי שתעשו כמה מבחני אמי"ר לדוגמא כדאי ללמוד קצת על חישוב ציון מבחן אמי"ר.

 

  Copyright © 2007 Psycho.co.il All rights reserved.