פסיכומטריהסברים ותרגול
 
 

חישוב ציון מבחן אמי"ר ומבחן אמיר"ם


מאת: אלעד שווייצר

מבחן אמי"ר / מבחן אמיר"ם

חישוב ציון מבחן אמי"ר ומבחן אמיר"ם

איך אפשר לבדוק ציון אמי"ר או ציון אמיר"ם?
לאחר שפתרתם מבחן מבחן אמי"ר לדוגמא, הדבר שהכי מסקרן הוא לקבל הערכה לציון האמי"ר שלכם. בכדי שתוכלו לעשות זאת, כדאי להיעזר בנוסחה כללית לחישוב ציון מבחן אמי"ר. חשוב לציין כי ציון האמי"ר שתקבלו באמצעות הנוסחה הינו הערכה בלבד, ויכולה להיות סטיה קטנה למעלה או למטה. המטרה שלו היא לתת לכם הערכה כללית לגבי מצבכם והציון המוערך שלכם, אך מכיוון שמבחן אמי"ר הינו מבחן עם ציון יחסי (ציון אמי"ר נקבע ביחס לשאר הנבחנים), הרי שלא ניתן לקבוע בדיוק את הציון ואפשר לקבל הערכה בלבד.

נוסחה לחישוב ציון מבחן אמי"ר ומבחן אמיר"ם
את הנוסחה לחישוב ציון מבחן אמי"ר תוכלו למצוא בספר ההסברים והתרגול של אמי"ר ובמבחני אמי"ר לדוגמא. לגבי מבחן אמיר"ם - לא קיימת נוסחה לחישוב ציון מכיוון שמדובר במבחן על מחשב ואין לכם אפשרות לתרגל מבחנים כאלה. מה שכן ניתן לעשות זה פשוט לעשות מבחני אמי"ר לדוגמא ולחשב את הציון לפי הנוסחה של מבחן אמי"ר - בסופו של דבר הציון צריך להיות די דומה.

פטור באנגלית
כדי לקבל פטור באנגלית צריך להגיע ל-88% עד 90% תשובות נכונות (בערך 3-4 טעויות בפרק). מספר הטעויות משתנה בכל מבחן בהתאם להצלחה של שאר הנבחנים באותו מבחן ספציפי, אבל באופן עקרוני מדובר באותו מספר טעויות לפרק פחות או יותר (3-4 טעויות).

 

  Copyright © 2007 Psycho.co.il All rights reserved.