פסיכומטריהסברים ותרגול
 
 

מבחן אמי"ר לדוגמא ומבחן אמיר"ם לדוגמא


מאת: אלעד שווייצר

מבחן אמי"ר / מבחן אמיר"ם

מבחן אמי"ר לדוגמא ומבחן אמיר"ם לדוגמא

האמת, יש לכתוב מבחן אמי"ר לדוגמה (עם ה' ולא עם א'). סתם לידע כללי, האקדמיה ללשון החליטה שכל המילים הללו שיש להן א' בסוף תיכתבנה עם ה' (למשל: כורסה, דוגמה, נוסחה וכו').

סימולציות - מבחני אמי"ר לדוגמא
לאחר שפתרתם ספר תרגול למבחן אמי"ר, הגיע הזמן לעשות כמה מבחני אמי"ר לדוגמה. זה החלק הכי חשוב שאמור לבדוק איך אתם מיישמים בפועל, באותם תנאים של מבחן אמי"ר, את כל מה שלמדתם עד כה. מבחני אמי"ר לדוגמא תוכלו למצוא בערכת ההכנה למבחן אמי"ר של פסיכו, הכוללת 5 סימולציות בנוסף לספר הסברים ותרגול ומילון-כיס באנגלית שמותאם במיוחד למבחן אמי"ר ואמיר"ם.

לפני שאתם מתחילים לפתור מבחני אמי"ר לדוגמא, חשוב ללמוד קצת על מבנה מבחן אמי"ר - איזה סוגי שאלות יש בו וכמה שאלות מכל סוג.

פתרון מבחני אמי"ר ללא זמנים
בהתחלה, חשוב לפתור מספר פרקי אנגלית ללא זמנים בכלל. כדאי לבדוק כמה זמן לקח לכם לפתור כל פרק, כדי לקבל אינדיקציה כללית איך אתם מבחינת הזמנים, אבל חשוב לא להתחיל עם הזמנים בפרקים הראשונים. המטרה כרגע היא לקבל תחושה של "מה זה מבחן אמי"ר?", ואיך זה לפתור פרק שלם עם כל סוגי השאלות. מומלץ גם לבדוק כמה זמן לקח לכם לפתור את כל אחד מהמקטעים של המבחן. בצורה כזו תוכלו לראות האם יש חלק מסוים שלוקח לכם יותר מידי זמן, או שהזמן שלכם בסך הכל מתחלק באופן שווה בין הסוגים השונים של השאלות במבחן.

פתרון מבחני אמי"ר בזמנים
לאחר שפתרתם כמה פרקים ללא זמנים, הגיע הזמן לדבר האמיתי - מבחן אמי"ר לדוגמא בזמנים - 25 דקות לכל פרק. מבחן אמי"ר מלא מורכב משלושה פרקים, זאת אומרת שעה ורבע ברציפות. האמת, זה לא הרבה זמן אם נשווה למבחן פסיכומטרי, בו יש 8 פרקים ואורכו הוא 3 שעות ועשרים דקות...

המטרה שלכם כאשר אתם פותרים מבחני אמי"ר לדוגמא היא לבדוק האם אתם עומדים בזמנים, וכמובן לבדוק את מצבכם בכל סוג שאלות. אם אתם נתקלים בבעיה בעמידה בזמנים, נסו לשנות את סדר הפתרון של המקטעים בתוך כל פרק. למשל, התחילו עם קטעי הבנת הנקרא ורק לאחר מכן המשיכו לשאר המבחן. לעיתים, על ידי שינוי סדר הפתרון של השאלות אפשר להספיק לפתור יותר שאלות וכמובן לקבל ציון גבוה יותר.

 

  Copyright © 2007 Psycho.co.il All rights reserved.