פסיכומטריהסברים ותרגול
 
 

מועדי מבחן אמי"ר ומבחן אמיר"ם


מאת: אלעד שווייצר

מבחן אמי"ר / מבחן אמיר"ם

מועדי מבחן אמי"ר ומבחן אמיר"ם

מועדי מבחן אמי"ר בכל שנה מתפרסים באתר של המרכז הארצי מועדי מבחן אמי"ר לקראת השנה הבאה. בעקרון, מועדי מבחן אמי"ר זהים למועדי הבחינה הפסיכומטרית, זאת אומרת 5 מועדים בשנה, בחודשים: פברואר, אפריל, יולי, אוקטובר ודצמבר. לעיתים, יש הבדל קטן בין מועדי הבחינה הפסיכומטרית למועדי בחינת אמי"ר.

חשוב לשים לב לתאריך האחרון לרישום לקראת כל מועד מבחן אמיר"ם - טפסי הרישום שלכם צריכים להגיע אלל המרכז הארצי לבחינות והערכה עד לתאריך זה, ומי שיאחר יאלץ לשלם תוספת של 50% למחיר הבחינה.

מועדי מבחן אמיר"ם
מכיוון שמבחן אמיר"ם נערך בכיתות המחשבים של המוסד בו הסטודנטים לומדים, כל מכללה קובעת עם המרכז הארצי לבחינות והערכה תאריכים ספציפיים בהם ניתן יהיה להיבחן במבחן אמיר"ם במכללה. לכן, בכל מוסד לימודים התאריכים של מבחן אמיר"ם הם שונים ואין טבלת מועדים ותאריכים של מבחן אמיר"ם שמפורסמת באתר של המרכז הארצי, אלא צריך לברר עם כל מוסד ומוסד בפני עצמו.

תכנון זמן הכנה לאמי"ר ואמיר"ם
לאחר שבדקתם את מועד המבחן אליו אתם רוצים לגשת, עליכם להתחיל להתכונן למבחן. חשוב להשאיר לעצמכם לפחות חודשיים ללימוד. אמנם ניתן להתכונן גם בזמן קצר יותר, אך מי שבאמת רוצה לשפר ולעלות כמה רמות באנגלית (ואולי אף להגיע לפטור באנגלית), כדאי שיפנה לכך זמן. יש אפלי מילים באנגלית שצריך לדעת, וחשוב לפנות זמן גם לקריאת אנגלית. כדי להתכונן ניתן להיעזר בספרי ההכנה לאמי"ר של פסיכו. הספרים כוללים ספר הסברים ותרגול הכולל הסברים על המבחן עצמו, על סוגי השאלות ושיטות הפתרון של כל סוג ושאלות לתרגול עם פתרונות מלאים, מילון אנגלית עם המילים החשובות ביותר לבחינה ו-5 סימולציות - מבחני אמי"ר לדוגמא כדי שתוכלו לבדוק מה מצבכם.

לא לפספס הרשמה למבחן אמי"ר
שימו לב שבכל מועד יש תאריך אחרון של הרשמה למבחן אמי"ר. התאריכים של המבחנים עצמם חשובים, אבל חשוב לשים לב למועד של סיום הרישום, אחרת תיאלצו לשלם יותר בהרשמה מאוחרת.

 

  Copyright © 2007 Psycho.co.il All rights reserved.